«اکسیر محبت حسینی» کتابی کاملاً متفاوت دربارۀ عشقی کاملاً متفاوت، جدیدترین اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن وکیلی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، «اکسیر محبت حسینی» مجموعه مطالبی دربارۀ اهمیت محبّت حضرت سیدالشهداء علیه السّلام و روش تحصیل آن است. در این کتاب میزان اثر گذاری محبّت به اولیا الهی در تقرّب الی الله و رسیدن به مقام لقاء الله بیان شده است که چگونه محبّت به امام حسین علیه السّلام و اشک و گریه بر آن حضرت، انسان را به خداوند متعال می رساند.
جوهره عمل صالح، محبت اولیای الهی است و انسان بدون این محبت نمی تواند مسیر تقرب الهی را طی کند. زیرا در قوس صعود و بالا رفتن به سمت خداوند امام واسطه تقرب است و اوست که انسان ها را به طرف خدا می کشاند. به همین دلیل کسی که می خواهد به سمت خدا حرکت کند باید خود را به امام نزدیک کرده و با تمام وجود به ایشان دل بدهد.
در ادامه چکیده از یک صفحه از کتاب را با هم می خوانیم:
معمولاً تصور انسان ها بر این است که اگر بخواهند مسیر عبودیّت و بندگی را طی کنند باید در اعمال ظاهری کوشش زیادی داشته باشند؛ اما بر اساس تعالیم انبیا و اولیا الهی، آن چیزی که از این عمل ظاهری و پیکرۀ بیرونی عمل برتر است، محبّت، عشق، عبودیّت و اخلاصی است که در قلب انسان قرار دارد. محبّت و عشق، از یک سو معیار و محک سنجش است و از سوی دیگر وسیلۀ حرکت انسان.
حال سوال این است که چرا محبّت این اندازه ارزش و قیمت دارد؟ انسان در عالم خلقت قرار است به سمت خداوند متعال حرکت کند؛ حرکت انسان به سوی خداوند یعنی شخص از خود بیرون بیاید و به جای اینکه خود را بخواهد، خدا را بخواهد؛ به جای اینکه تابع نفس باشد، تابع خدا باشد و خداوند را در وجودش حاکم کند. قطعاً این هدف با انجام اعمال ظاهری ممکن نیست و اگر انسان مدام سر بر سجده بگذارد و رکوع کند و صدقه بدهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار