عراقچی: ایران با رفع تحریم های بانکی و نفتی، به اجرای کامل برجام بازمی گردد

اعتماد آنلاین شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰

اعتمادآنلاین| «سیدعباس عراقچی» که برای شرکت در کنفرانس عدم اشاعه، خلع سلاح و انرژی هسته ای به مسکو سفر کرده است، امروز «شنبه» گفت: شرایط ایران کاملا روشن است و توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بیان شده است، ما آمادگی داریم به اجرای کامل برجام برگردیم اگر تحریم هایی که در این مدت وضع شده، برداشته شوند.
او ادامه داد: برداشته شدن تحریم های بانکی و نفتی از اولویت های ماست و اگر برداشته شوند، امکان بازگشت ایران به اجرای کامل برجام و گفت وگو در خصوص نحوه اجرای کامل و بهینه برجام و بهره مندی کامل ایران از این توافق فراهم می شود.
معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: مواضع ما کاملا روشن و مشخص گفته شده و اراده ما نیز کاملا روشن بیان شده است، تا زمانی که خواسته های ایران تامین نشود کاهش تعهدات ادامه خواهد داشت.
او در بخش دیگری از این گفت وگو به مذاکرات فشرده خود با مقامات روس در مسکو اشاره کرد و اظهار داشت: رایزنی های ما با روس ها جدی و فشرده است، ما با آنها درخصوص برجام که از ابتدای توافق هسته ای دقیق و فشرده ادامه داشته و هم سایر مسائل بین المللی، به صورت مستمر تبادل نظر و گفت وگو می کنیم.
عراقچی گفت: دیروز در وزارت خارجه روسیه با «میخائیل بوگدانف» (نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر امور خارجه روسیه) دیدار داشتم و با او در خصوص تحولات در عراق، لبنان، خلیج فارس، طرح صلح امید، ایده روس ها (طرح امنیت گروهی در خلیج فارس)، موضوعات منطقه ای و سوریه رایزنی های فشرده ای صورت گرفت و قطعا در آینده ادامه پیدا خواهد کرد.
او ادامه داد: صبح امروز شنبه نیز با «سرگئی ریابکوف» ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار