آبان 98 آغاز شد بدون اینکه کسی خبر داشته باشد چه روزهای برای مردم این دیار رقم زده است اتفاقاتی که جدای از بازتاب رسانه ای در دنیا زندگی بسیار از مردم ایران تحت تاثیر خود قرار داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بزرگترین اتفاقی که در آبان 98 رخ داد این بود که قیمت بنزین اصلاح شد  و این اتفاق کشور را درگیر آتشی کرد که در چندین سال گذشته سابقه نداشت.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا آغاز سهمیه بندی بنزین با کارت سوخت را اعلام کرد. در این اتفاق قیمت بنزین معمولی سهمیه ای هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر 3500 تومان اعلام شد.
این تصمیم البته برخی اعتراض ها را به دنبال داشت ولی آنچه بیشتر به چشم آمد خشونت به کار رفته در ایران اعتراض ها بود، خشونتی که باعث آتش گرفتن چندین بانک و فروشگاه و انبار و حمله به اماکن نظامی شد. اغتشاشات ایجاد شده حاصلی جز قطعی سراسری اینترنت نداشت. در همان روز اینترنت تلفن همراه در شهرهای مشهد، اهواز، بهبهان و امیدیه مختل و ضعیف شد.
از شنبه ۲۵ آبان به دستور شورای امنیت کشور مقام های ایرانی اعلام کردند اینترنت به دلایل امنیتی قطع است و زمان بازگشت آن هم مشخص نیست، ۲۹ استان و صدها شهر دستخوش ناآرامی های پس از تغییر قیمت بنزین بودند.
ماجرای های آبان تمامی نداشت تا اینکه خبرهایی مبنی بر حضور یک دختر جوان به نام مریم مقتدری بدون طی مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور در کلاس های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی جنجالی تازه در فضای مجازی به پا کرد و بازتاب خبری زیادی داشت. این اتفاق با واکنش های گسترده ای از سوی دانشجویان و کنکوری ها نیز همراه شده است. گفته ها حاکی از این است که او با جعل عنوان دانشجوی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی اقدام به کلاهبرداری در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار