قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور از قرائت خانوادگی زیارت اربعین در راستای زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی در سراسر ایران اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: به توفیق الهی یکی از پدیده های استثنایی و بسیار مهم و ارزشمند سال های اخیر در ایام عزای سالار شهیدان، پیاده روی اربعین است که در موسم اربعین ، شبانه روز میلیون ها انسان شریف و دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با پای پیاده تشرف به کربلا و توفیق درک معرف و زیارت اربعین را شامل حالشان بود که این حرکت عظیم هرگز در تاریخ سابقه نداشت که میلیون ها انسان عاشق برای درک عظمت و ثواب زیارت عاشورا و عرض ارادت به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مسیر کربلا را پیاده طی نمایند.
این مقام مسئول افزود: این حرکت عظیم به لحاظ تدارکات، پشتیبانی و لجستیکی و در همه ابعاد شامل؛ امنیت، زیرساخت ایاب و ذهاب، خروج از مرز و بخشهای مختلف، کاری بسیار سنگین که مجموعه ای منسجم و توانمندی را می طلبید.
وی گفت: با تصویب هیئت محترم دولت، مسئولیت ستاد مرکزی اربعین با عضویت نهادها و ارگان های ذیربط بر عهده وزارت کشور قرار گرفت. آنچه در سال های گذشته شاهد آن بودیم میلیون ها انسان عاشق با پای پیاده در زمانی بسیار محدود عازم عتبات بودند که این موضوع، متفاوت با اعزام زائرین از سوی کاروان های زیارتی بود که در این خصوص ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت کشور تشکیل شد.
لطفی گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت های اعمال شده در ایران و کشور برادر عراق و همچنین مجموع مبتلایان به این ویروس، تصمیم قطعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و نپذیرفتن میهمانان خارجی در کشور عراق و بخصوص ضرورت تبعیت همگان از این تصمیم در راستای حفظ سلامت مومنین و دلدادگان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار