رفع مشکلات صنعت با استفاده از فناوری هوش مصنوعی

لوگوی خبرگزاری آنا خبرگزاری آنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۶
تفاهم نامه ای با هدف رفع مشکلات صنعت با استفاده از فناوری هوش مصنوعی میان دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت منعقد شد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از روابط عمومی شرکت دانش بنیان پارت، با توجه به ظرفیت پارت در حوزه مصنوعی و برخورداری از بزرگ ترین مجموعه انسانی هوش مصنوعی در کشور، بر اساس این تفاهم نامه قرار است این شرکت با همکاری دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران، مشکلات صنعت را شناسایی و با استفاده از هوش مصنوعی برطرف کنند.
بر اساس این تفاهم نامه، مشکلات صنایع در حوزه هوش مصنوعی در قالب دستورکارهایی از سوی شرکت دانش بنیان پارت با دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران مطرح و با همکاری این دو نهاد، راه حل های علمی و عملیاتی برای رفع مشکلات صنعت طراحی و ارائه می شود.
ناصر سلطانی، رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در این جلسه گفت: در این قرارداد موضوع هوش مصنوعی در حوزه های مختلف که دارای کاربردهای ملی و بین المللی است، مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: براساس این تفاهم نامه قرار است دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و شرکت دانش بنیان پارت در زمینه روش های نوین هوش مصنوعی مانند یادگیری تعاملی و اجتماعی برای کاربردهای مهم و آینده نگر مانند خودروهای خودران، سیستم های آموزشی و غیره را عملیاتی کنند.
رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: شرکت دانش بنیان پارت یک شرکت درحال رشد است که به صورت متمرکز در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری انجام داده است.
سلطانی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از پتانسیل این شرکت دانش بنیان ابزارهای نوین هوش مصنوعی تولید و در عرصه های ملی و بین المللی ارائه کنیم.
وی اظهار کرد: این آمادگی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران وجود دارد که در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار