ریزش تعداد کمی از مو در طول روز امری طبیعی است اما کچلی و ریزش مو بیش از حد نگران کننده میباشد ، استفاده از بعضی از دارو ها میتواند سبب ریزش بی اندازه مو شود.

به گزارشبهداشت نیوز، بیشتر داروهای ضدسرطان که در شیمی درمانی استفاده میشوند بر سلامت مو ها تأثیر منفی می گذارند. برخی از این دارو ها مثل تاکسان ها که برای مبارزه با سرطان سینه بکار میروند ، سبب ریزش مو می شوند. در این وضعیت ریزش مو باشدت و سرعت زیادی رخ می دهد و گاهی حتی رشد مجدد مو بسختی صورت می گیرد. البته در بیشتر مواقع مو ها مجدداً رشد می کنند.
داروی بوسولفان که برای درمان برخی تومورهای مغزی یا تومورهای مخچه در بچه ها استفاده می شود هم همین اثر را دارد. در یک تا 2 درصد موارد، امکان رشد مجدد مو ها منتفی است یا اینکه موهای جدید کیفیت پائین و نامناسبی دارند.
داروهایی که ریزش مو می آورند
اینترفرون
داروی اینترفرون در یک دوره طولانی برای درمان بیماری هایی مثل هپاتیت C تجویز می شود که گاهی اثرهای منفی و مخربی روی مو ها می گذارد. این دارو معمولاً سبب ریزش مو  می شود و میتواند رنگ یا بافت مو ها را تغییر دهد.
همینطور میتواند سبب وز شدن مو ها شود. البته اثرهای جانبی و مخرب این دارو به اندازه داروهای شیمی درمانی نیست ولی بهتر است در مورد عارضه های آن به بیمار اگاهی های لازم داده شود. به اعتقاد متخصصان پوست و مو استفاده از اینترفرون برای درمان سرطان پوستی ملانوم یا سرطان کلیه متاستاز (Metastasis) داده، همان اثرهای مخرب را روی مو ها می گذارد.
داروهای دارای تستوسترون و استروئیدهای آنابولیزان
این داروها سبب ریزش مو و رویش موهای زاید، مخصوصاً در آقایان مستعد ریزش مو می شود برای این که تستوسترون به واسطه آنزیم 5- آلفا ردوکتاز که در ناحیه پوست سر قرار دارد، هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون تولید می کند.
همین هورمون هم فولیکول های مو را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار