تهران- ایرنا- کمپین بین المللی از بین بردن سلاح های اتمی شامگاه شنبه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر از سرگیری آزمایش های هسته ای توسط آمریکا، این تلاش را فاجعه برای محیط زیست و سلامت عموم مردم جهان خواند.

کمپین بین المللی از بین بردن سلاح های اتمی در صفحه توییتری خود نوشت: از سرگیری آزمایش تسلیحات هسته ای می تواند یک فاجعه باشد زیرا آزمایش های هسته ای انجام شده در جو، زیر زمین و زیر آب در دهه های گذشته بر سلامت انسان و محیط زیست بویژه در جوامع بومی و اقلیت ها تأثیر چشمگیر داشته است.
به نوشته پیام توییتری این کمپبن، رهبران کشورهای هسته ای در حالی که با خیال راحت در دفاتر خود نشسته اند دستور انفجار بمب های هسته ای را صادر می کنند، این در حالی است که آنان با این تصمیم خود با جوامع بومی، اقلیت های مردمی و حتی سربازان و نیروهای نظامی خود مانند خوک رفتار میکنند.
براساس نظر کارشناسی کمپین بین المللی از بین بردن سلاح های اتمی، تشعشع آزمایشات هسته ای بیش از آنکه بر بزرگسالان تاثیر داشته باشد به کودکان آسیب می رساند. نوزادان و دختران جوان بیشترین خطر سرطان را در طول زندگی خود دارند و دختران نوجوان در مقایسه با پسران تقریباً دو برابر از سرطان رنج می برند.
کمپین بین المللی از بین بردن سلاح های اتمی با هشدار با رییس جمهوری آمریکا در مورد تصمیم برای از سرگیری آزمایش های هسته ای تاکید کرد: شانه های خود را بالا نگیرید و فکر کنید که این کار فقط از ترامپ بر می آید، این یک مسئله فرضی و انتزاعی نیست. بیایید لحظه ای بگذریم و واقعاً فکر کنیم که این برای مردم چه معنی دارد.
کمپین بین المللی برای متوقف کردن سلاح های هسته ای (ICAN) ائتلاف جهانی جامعه مدنی است که در راستای ترویج پایبندی و اجرای کامل پیمان منع سلاح های هسته ای تلاش می کند.
این کمپین در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شد و تا سال ۲۰۱۹ توانست تعداد ۵۴۱ سازمان همپیمان در ۱۰۳ کشور جهان جمع آوری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار