تجارت نیوز نوشت: شنبه اول آذر ماه، رئیس جمهور اعلام کرده بود که امروز مصوب شد که برای نزدیک به ۳۰ میلیون نفر تا پایان سال در هر ماه، ۱۰۰ هزار تومان بلاعوض بدهیم و هم برای ۱۰ میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی در نظر بگیریم. ثبت نام هر دو این ها در هفته اخیر آغاز شده است.

در آن روز حسن روحانی بیان کرد که «در نظر داریم با اقدامات حمایتی مردم را در شرایط فعلی کمک کنیم.» اما به نظر می رسد مردم تاکنون از حمایت های دولت چندان رضایتی ندارند. تعداد قابل توجهی از کامنت های مخاطبان را در گزارش «وام یک میلیونی برای 10 میلیون خانوار» می توانید بخوانید.
در هفته اخیر هر دو طرح حمایتی دولت آغاز شد و جزییاتی از آن به تدریج منتشر شده است. فعلا این دو طرح در مرحله ثبت نام هستند اما زمان واریز آنها یکی هفته سوم آذر ماه و دیگر نیمه دوم آذر ماه اعلام شده است.
جزئیات وام کرونا مبین این است که ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا از روز سه شنبه هفته اخیر آغاز شده و تا سه شنبه هفته آینده ادامه دارد.
در این طرح سه گروه را مشمول اعلام کرده اند. افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، افرادی که مرحله اول وام کرونا را دریافت کرده اند و افراد فاقد درآمد ثابت.
با این حال گزارش مردمی از ثبت نام وام کرونا نشان می دهد مشمولان در ثبت نام این وام مشکلاتی داشته اند. سامانه پیامکی 6369 به عنوان مهمترین راه ثبت نام معرفی شده بود اما گویا در عمل این راهارتباطی دچار مشکلاتی شده است. برخی مخاطبان برای تجارت نیوز نوشته اند:
«دقیقا منم زدم میگه ارسال نشد خطا میده»
«منم رد کردم ارسال نشد..الکیه»
«چرا وقتی کد ملی پیام میفرستی به ۶۳۶۹ سریع ناموفق میشه و ارسال نمیشه با اینکه خط از خودم هستش ولی هرکار میکنم نمیشه»
«کد ملی رو پیامک میکنیم پیام ناموفق میاد چکار کنیم»
«دوستان من چند بار ارسال کردم نوشته یک بار پیامک کنید الان وام نمیدن دیگه؟»
«الکیه . دروغه . اصلا این شماره اس رو قبول نمیکنه»
با این حال مسئولان مربوطه وعده حل این مشکلات را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار