«اریک چاراملا»؛ جنجالی ترین شخص این روزهای آمریکا کیست؟

فرارو یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۵
روزنامه هایی، چون «نیویورک تایمز» و «واشنگتن پست» و شبکه های تلویزیونی مانند «سی ان ان» و «ان بی سی» به صراحت اعلام کرده اند که با وجود آگاهی از هویت افشاگر، نام وی را در مطالب خود ذکر نمی کنند. حتی شبکه «فاکس نیوز» که رسانه محبوب ترامپ به شمار می آید، در بخشنامه ای، کارکنانش را از ذکر نام چاراملا منع کرده است.

در روز های گذشته هویت مأمور سیا که اولین بار اطلاعات مکالمه جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را درز داده، در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.
به گزارش فارس، اواخر تابستان امسال بود که خبری به رسانه های آمریکایی درز کرد: یک افشاگر مدعی شده است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تماس با یک رهبر خارجی، اظهاراتی مطرح کرده و وعده هایی داده که منافع ملی آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد.
این خبر، جرقه آتشی بود که حالا تمام کاخ سفید را در بر گرفته و به یک رسوایی تمام عیار برای ترامپ بدل شده است. بر اساس اطلاعاتی که بعدا منتشر شد، مشخص شد که ترامپ مرداد ماه امسال در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین، تلویحا اعطای کمک های نظامی به اوکراین را به پیشبرد تحقیقات قضایی علیه هلدینگ اوکراینی «بوریسما» که «هانتر بایدن» یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، مشروط کرده است.
هانتر، فرزند «جو بایدن» نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری است و اتهاماتی در مورد سوء استفاده از روابط سیاسی پدرش علیه او مطرح شده است.
اینکه چه کسی اطلاعات مربوط به این مکالمه تلفنی را درز داده، تا همین چند روز پیش یک راز بود و تنها مشخص بود که وی مأمور مخفی آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا «سیا» است. اما با وجود درخواست های مکرر ترامپ برای پرده برداری از هویت این فرد، مقام های کنگره، قوه قضائیه و رسانه های آمریکایی با استناد به قانون حفاظت از «افشاگران» از این کار خودداری می کنند.
با این وجود، اخیرا در صفحات هواداران ترامپ در شبکه های اجتماعی یک نام به عنوان هویت افشاگر پرونده موسوم به «اوکراین گیت» دست به دست می شود: «اریک چاراملا».
این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار