کمترین پاسخ ایران به وقاحت ماکرون چه باید باشد؟

لوگوی هم اندیشی هم اندیشی . سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۱۶
ضروری است دولت جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور و نظام اسلامی از حالت انفعال در حوزه دیپلماسی خارج شده و با اخراج سفیر فرانسه که کمترین پاسخ به وقاحت ماکرون است، نشان دهد که در برابر گستاخی به ساحت قدسی پیامبر اعظم(ص) کوتاه نمی آید.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بعد از آن که انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم ملت های مسلمان را برانگیخت، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در چهارشنبه گذشته در اظهاراتی وقیحانه اعلام کرد که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام(ص) ادامه خواهد داد؛ اظهاراتی که با انتقادها و محکومیت های گسترده مردم مسلمان، مقام ها و شخصیت های جوامع اسلامی در سراسر جهان مواجه شده است.
در ایران نیز، پس از آنکه هشتگ «تحریم کالاهای فرانسوی» در کشورهای عربی به ترند اول تبدیل شد، این هشتگ و هشتگ های «لبیک یا رسول الله» و «اخراج سفیر فرانسه» در میان کاربران شبکه های اجتماعی منتشر و برجسته شد. همچنین بسیاری از فعالان در شبکه های اجتماعی، کمپین تحریم کالاهای فرانسوی را راه اندازی کردند.
آنچه مسلم است اهانت وقیحانه مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) که نشأت گرفته از ترس مدعیان آزادی از مکتب اسلام و نظام های اسلامی بوده و توهین به 1.9 میلیارد مسلمان در جهان محسوب می شود، با حمایت و هدایت دولت فرانسه انجام شده است. عدم محکومیت اقدام ضد انسانی و ضد دینی مجله فرانسوی از سوی رئیس جمهور فرانسه و اظهارات وقیحانه و پای فشاری وی بر استمرار اهانت ها به ارزش های اسلامی و عقاید مسلمانان (آنهم به بهانه آزادی بیان) گواه روشنی بر این ادعاست.
حال که قلب همه مسلمین جهان از این اقدام شنیع و غیرانسانی مجله فرانسوی به درد آمده و دولتمردان و مقامات و شخصیت های سیاسی و طراز اول برخی کشورها از جمله اردوغان و عمران خان و. .. اظهارات مکرون را محکوم کرده اند. ضروری به نظر می رسد دولت جمهوری اسلامی به عنوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار