در خانه بنشینید و به نظاره شکوه یک میلیون ساله هنر ایران از بیش از یک میلیون سال پیش تا دوره قاجار آن هم از منظر موزه ملی ایران بنشینید.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها به واسطه شیوع ویروس کرونا، همه اماکن تاریخی و فرهنگی ازجمله موزه ها تعطیل هستند. این درحالی است که طی سال های گذشته موزه های کشور نه تنها از ۲۸ اسفند تا ۱۶ فروردین ساعت فعالیت خود را افزایش می دادند و از ۹ صبح تا ۱۹ میزبان بازدیدکنندگان بودند بلکه موزه ملی ایران به رسم چند ساله خود یک روز را در نوروز به عنوان «شبی با موزه» اختصاص می داد و عموم جامعه می توانستند تا پاسی از شب به دیدن اشیای موزه بروند و درکنار برگزاری نوروزگاه از امکانات گردشگری شبانه و به نوعی گردشگری غذا که در خیابان سی تیر فراهم است نیز بهره مند شوند.
اما امسال در نوروز ۹۹ هیچیک از این مراسم برگزار نمی شود و هیچیک از این اتفاقات نمی افتد چراکه کرونا ویروس جدید به دلیل میزان شیوع بالایی که دارد، مسبب فوت هزاران نفر شده است. در این میان تمام مراکز فرهنگی، هنری و تاریخی تعطیل شده اند. با این وجود فضای مجازی این امکان را ایجاد کرده است که مخاطبان علاقه مند به دیدن آثار موزه ای از خانه هم بتوانند این مهم را محقق کنند و چه بسا این بار بتوان از نمایی نزدیک تر و حتا با کیفیت بهتر و البته زمان بیشتر، این کار را انجام داد.
در این گزارش علاوه بر نمایش گزیده ای از آثار موزه ملی (ایران باستان و هنر اسلامی) به مرور تاریخچه موزه ملی ایران به عنوان موزه مادر می پردازیم. درعین حال این امکان برای مخاطب فراهم است تا از نمایی نزدیک تر از آنچه از پشت ویترین ها می بایست به نظاره آثار تاریخی، بنشیند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار