دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) از برگزاری پویش توسل جهانی به طفل شش ماهه حضرت سیدالشهدا(ع)، در اولین جمعه ماه محرم مصادف با ۳۱ مردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه معارف اسلامی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، داود منافی پور در نشست هم اندیشی توسل جهانی به باب الحوائج حضرت علی اصغر(ع) با اعلام این که تجمع شیرخوارگان حسین امسال با محوریت توسل برای رفع معضل جهانی کرونا رقم خواهد خورد افزود: این پویش و توسل عمومی صبح اولین جمعه ماه محرم (٣١ مردادماه) در تهران با رعایت پروتکل های بهداشتی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) عنوان کرد: امروز با توجه به کوتاه بودن زمان جلسه که به خاطر رعایت محدودیت هایی کرونایی است، تنها به گزارش مختصری از هفده سال فعالیت این آیین بزرگ بسنده می کنم.
وی اظهار کرد: هفده سال پیش که اجتماع شیرخوارگان حسینی را به خاطر نذر شخصی خودم شروع کردم، یک جلسه روضه بود که در مهدیه تهران برگزار شدکه البته حدود 4 هزارنفر در آن شرکت داشتند. از همان موقع احساس کردم که این جریان گسترده تر خواهد شد. در سال دوم هشت جلسه و در سال سوم شاهد برگزاری پنجاه چهار جلسه برای شیرخوارگان حسینی بودیم. اینجا بود که احساس تکلیف کردم و به اتفاق دوستان تصمیم گرفتم این جریان را به صورت تشکیلاتی جلو ببریم.
منافی پور افزود: آن چه امروز به عنوان مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) می بینیم که سال گذشته به شش هزار جلسه رسید، یک اتفاق ساده نیست. ما در برخی سال ها در مصلای تهران مشکل فضا داشتیم. سوگند می خورم که در تمام جلسات مجمع شیرخوارگان حسینی ما با سرریز جمعیت مواجه بودیم.
وی گفت: چند سال پیش، رسانه معاندی مثل «بی بی سی» در تیتر اول خودش عنوان کرد که ایرانیان یک روز به تاریخ شیعه اضافه کرده اند که در آن مادران حضور پیدا می کنند و فرزند خود را نذر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار