اقبالی با اشاره به اقدامات دستگاه قضا در ماه های اخیر گفت: عملکرد دستگاه قضا باعث افزایش امید و رضایتمندی مردمی بوده است.

سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، با اشاره به عملکرد دستگاه قضا گفت: خوشختانه در مدت اخیر شاهد احیا جایگاه واقعی دستگاه قضایی و عدالت در میان مردم و رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه بوده ایم.
وی افزود: در راستای تکریم ارباب رجوع و دستورالعمل حفظ ارزش های انسانی ریاست معزز قوه قضائیه برنامه هایی را دنبال کردیم که شامل برگزاری جلسات مشترک با نهادهای دولتی در راستای هم افزایی و اخذ تصمیمات مشترک، شرکت در اجتماعات مردمی شهرستان، اطلاع رسانی اقدامات از طریق فعال کردن رسانه های فضای مجازی شهرستان، ورود در پرونده های کلان که بخش کثیری از جامعه درگیر بوده اند، است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: همچنین در این مدت یک سال گذشته طرح های خلاقانه و ایده های جدیدی را در راستای خدمت بهتر به آحاد جامعه و بهبود کیفیت و ارتقا کمیت قضایی برنامه ریزی و به انجام رسانده ایم که تشکیل پرونده هایی در راستای احیا حقوق عامه مانند واحد های آلاینده، حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی، دیدار هر روزه مردمی، رعایت حقوق شهروندی در مراجع انتظامی ، رصد هر روزه افراد تحت قرار در پرونده های تشکیل شده ، بازرسی برنامه ریزی شده و سرزده از کلانتری ها ، بازدید هفتگی از زندان مرکزی، نظارت بر ترددهای غیرمجاز افراد به دادگستری از جمله این برنامه ها است.
اقبالی ادامه داد: اجرایی کردن طرح شکایت از طریق دفاتر قضایی جهت تسریع در رسیدگی و عدم سردرگمی مردم، اعلام دستورات ثابت قضایی در پرونده های مانند تصادفات خطاب به مراجع انتظامی جهت عدم اطاله دادرسی، ملاقات ...

سرخط اخبار