برای صعود والیبال به توکیو؛ مسیر سخت و طولانی شد

ایران اکونومیست چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۷
ایران اکونومیست- استراتژی ایگور کولاکوویچ در سال پیش از المپیک کاری کرد که تیم ایران، حتی به مسیر ساده تر و کوتاه تر رسیدن به سهمیه نزدیک هم نشود و تنها به شانسی که تقریبا مسلم است به آن تعلق دارد، امید بسته است.

به گزارش ایلنا، مرحله اول رقابت انتخابی المپیک هم برای والیبال به پایان رسید و تیم ایران همانطور که انتظارش می رفت، با شکست برابر روسیه شانس کسب سهمیه المپیک را از دست داد. 
در رقابت گروه پنجم انتخابی المپیک، والیبالیست های ایران پس از دو برد برابر کوبا و مکزیک، از پس روسیه میزبان بر نیامدند و در سه ست پیاپی شکست خوردند. آن هم در بازی سرنوشت و رقابتی که برنده به طور مستقیم مسافر توکیو می شد و بازنده باید راه طولانی تری را برای گرفتن سهمیه طی می کرد.
به عبارت بهتر، استراتژی ایگور کولاکوویچ در سال پیش از المپیک کاری کرد که تیم ایران، حتی به مسیر ساده تر و کوتاه تر رسیدن به سهمیه نزدیک هم نشود و تنها به شانسی که تقریبا مسلم است به آن تعلق دارد، امید بسته است.
 از همان ابتدا هم مشخص بود که با توجه به وجود تورنمنت آسیایی در راه توزیع سهمیه توکیو، کولاکوویچ خیال خود را از کسب سهمیه راحت می داند. به همین خاطر هم بود که تمام تخم مرغ هایش را در سبد لیگ ملت ها ریخت تا با کسب نتیجه و رفتن روی سکوی این رقابت ها، به جایگاه و اعتبار خود در ایران اضافه کند.
کولاکوویچ به هدفش نرسید. لیگ ملت ها با عنوان پنجمی به پایان رسید و نوبت رقابت انتخابی المپیک شد. رقابتی که کولاکوویچ خودش هم پیش از مسابقات، فهمیده بود که شانسی در برابر روسیه ندارد و در آخرین تمرین، به لشکر مصدومان و خستگی بازیکنانش اشاره کرد! انگار که برنامه تیم ملی را نداشته و کس دیگری همین تیم را با محدودترین بازیکنان، 17 بار در لیگ ملت ها به میدان فرستاده است!
اگر با تیم دوم به لیگ ملت ها می رفتیم، المپیکی می شدیم؟
جواب این سؤال لزوماً مثبت نیست. اصلاً در شرایط عادی و نرمال، ...

سرخط اخبار