مردم ونزوئلا پول ملی را از مبادلات خود کنار گذاشته اند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴
مردم ونزوئلا پول ملی را از مبادلات خود کنار گذاشته اند

اعتمادآنلاین|  در بسیاری از شهرهای مرزی ونزوئلا با کلمبیا، اکنون معامله گران از قبول بولیوارامتناع می کنند و پزوی کلمبیا پول مورد استفاده در معاملات طرفین است. رسیدن نرخ تورم ونزوئلا به رقم باور نکردنی سه میلیون درصد باعث شده است تا اسکناس های بولیوار این کشور عملاً بی ارزش باشند.
مویسس هرناندز که به عنوان نظافتچی در شهر مرزی سن آنتونیو کار می کند می گوید: حقوقم را بر حسب پزویکلمبیا می گیرم و برای خرید به آنجا می روم چرا که در ونزوئلا همه چیز گران تر است.
دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا سال گذشته استفاده از ارزهای خارجی را مجاز اعلام کرد و این مساله به کنار گذاشته شدن بولیوار منجر شده است. اکنون در بسیاری از شهرهای ونزوئلا پزشکان، بازرگانان و فروشندگان کالا تنها دلار، پزوی کلمبیا، رئال برزیل و یا یورو را قبول می کنند و از پذیرفتن بولیوار امتناع می کنند.
در شهر ماراکایبو که دومین شهر بزرگ ونزوئلا است، بسیاری از فروشگاه های بزرگ تنها دلار قبول می کنند. مادر یک کودک 14 ساله ساکن این شهر به رویترز می گوید: همه چیز به دلار فروخته می شود اما باید از کجا دلار پیدا کنیم؟ می ترسم که در آینده نتوانم غذایی برای خوردن خریداری کنم.
آن طور که سازمان ملل اعلام کرده است، بیشتر ارزهای خارجی از طریق سه میلیون مهاجری که ونزوئلا را از سال 2015 تاکنون ترک کرده اند به این کشور فرستاده می شود تا خانواده هایشان که در این کشور باقی مانده اند از پس تأمین حداقل هزینه های معیشتی برآیند. با این حال نرخ تورم ونزوئلا به قدری بالا است که حتی قدرت خرید دلار نیز در این کشور کاهش شدیدی یافته است به گونه ای که طبق محاسبات مؤسسه "اکونالیتیکا" برای ...

[ مشاهده متن کامل مردم ونزوئلا پول ملی را از مبادلات خود کنار گذاشته اند اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین