وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا تصریح کرد که اقدام آمریکا در مسدود کردن میلیاردها دلار از دارایی های ونزوئلا نقض قوانین بین المللی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فیلیکس پلاسنسیا» وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا در گفت وگو با خبرگزاری روسی « اسپوتنیک »، تأکید کرد که «کاراکاس» به واسطه تحریم های یکجانبه آمریکا، دسترسی به میلیاردها دلار از دارایی های خارجی را از دست داده است.
وی در این خصوص گفت: «میلیاردها دلار از دارایی های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدید آمیز یکجانبه دولت آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین المللی است و تلاش برای تحمیل تصمیمات یکجانبه در خصوص یک کشور آزاد و مستقل است».
طبق این گزارش، دولت آمریکا در سال جاری میلادی، تلاش ها را برای سرنگونی دولت ونزوئلا از طریق وضع تحریم های اقتصادی افزایش داده است.
این وزیر ونزوئلایی تصریح کرد: «ما از عدم امکان جابجایی دارایی های خود، متأثریم.... دارایی های ما همچون شرکت نفت در آمریکا مسدود شده است. (دارایی های ما) از ما گرفته شده است».
از آغاز سال جاری میلادی، آمریکا، طیفی از تحریم ها را علیه ونزوئلا با هدف وادار کردن «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا به کناره گیری از قدرت، تحمیل کرده است.
تحریم های آمریکا بیشتر بخش تجارت نفت ونزوئلا را که بخش بزرگی از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد، هدف گرفته است که البته آمریکا در ماه آگوست سال جاری میلادی، علاوه بر وضع تحریم هایی علیه بخش تجارت نفت ونزوئلا، اقدامات تحریمی جدیدی علیه دولت مادورو وضع کرد و دستور مسدود کردن تمامی دارایی های دولت ونزوئلا در آمریکا و ممنوع کردن معاملات با مقامات این کشور را صادر کرد.
 علیرغم تلاش های واشنگتن برای افزایش فشار حداکثری به دولت ونزوئلا با هدف خلع «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا از قدرت، مادورو چندی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار