مقامات هلسینکی برای تقویت مبارزه با شیوع ویروس کرونا دبیرستان ها را تعطیل و برگزاری رویداد های عمومی را ممنوع می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، پایتخت فنلاند که تاکنون تا اندازه زیادی از شیوع کووید ۱۹ در امان مانده بود، به علت مواجه شدن با افزایش موارد جدید ابتلا به این بیماری، تدابیر محدود کننده جدید و بسیار الزام آوری به اجرا می گذارد. این خبر را روز سه شنبه شهرداری هلنسینکی اعلام کرد.
یان واپاووری شهردار هلسینکی روز سه شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد با توجه به وضعیت نگران کننده شیوع ویروس کرونا، دبیرستانها، کتابخانه ها و استخر ها بسته خواهند شد و رویداد های عمومی به طور کلی در هلسینکی ممنوع می شود.
شهردار پایتخت فنلاند تصریح کرد از همه شهروندان درخواست می کنیم کلیه تدابیری پیشگیرانه ای را که مقامات بهداشت به اجرا گذاشته اند، رعایت کنند چرا که با ادامه شرایط فعلی بیم آن می رود که ظرفیت بخش خدمات بهداشت و درمان اشباع شود.
وی افزود: تاریخ اجرای مقررات بهداشتی جدید و دیگر جزییات مرتبط با آن روز شنبه اعلام خواهد شد.
شهردار هلسینکی با ابراز تاسف از این که بسیاری از مردم توصیه های بهداشتی را جدی نمی گیرند، ادامه داد در روز های اخیر ظهور برخی موارد خوشه ای ابتلا به کووید ۱۹ در خانه های سالمندان و مرکز مراقبت های درمانی درازمدت در هلسینکی ضرورت اتخاذ تدابیر بیشتر و سختگیرانه تر را نشان داده است.
شهرداری هلسینکی در حال حاضر فقط محدودیت تماس ها و دیدار های شخصی را در فضا های داخلی و همچنین استفاده از ماسک را در برخی شرایط توصیه می کند.
محدودیت های احتمالی مرتبط با رستوران ها و بار ها یا تدابیر جدیدی مربوط به آزادی تردد توسط دولت مرکزی فنلاند اتخاذ خواهد شد.
سانا مارین نخست وزیر فنلاند روز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار