گناباد- ایرنا- نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد صریح رهبر معظم انقلاب از هتک حرمت رییس جمهوری این کار را اقدامی نادرست و حرام دانست.

محمد صفایی دلویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: منویات معظم له مانند همیشه برای ملت و دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر بخشها حکیمانه و راهبردی و تبعیت از این منویات وظیفه همه ماست.
وی ادامه داد: اگر فردی و یا نماینده مجلس نسبت به عملکرد رییس جمهوری و یا دولت و یا بخشی انتقادی دارد باید به صورت سازنده مطرح کند و انتقاد نباید از مدار عرف خارج شود بلکه باید به گونه ای مطرح شود که سره از ناسره تشخیص داده شود و انتقاد با هتک حرمت متفاوت است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این مجلس ۲۹۰ نفر نماینده با فرهنگها و خرده فرهنگها و سلائق مختلف حضور دارند و قانون مندی مهمترین وظیفه نمایندگان است و همه نمایندگان موظف هستند که بر مبنای قانون حرکت کنند و نباید مغایر آن اقدامی صورت گیرد.
صفایی با اشاره به فرمایشات و دغدغه های اخیر مقام معظم رهبری افزود: اتحاد و همدلی و انسجام بین همه بخشها و مسوولان ضروری است.
مقام معظم رهبری در دیدار حضوری با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با انتقاد صریح از اقدام برخی ها در برخورد با دولت و رییس جمهوری و هتک حرمت ایشان گفتند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن این که امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار