«گام دوم» سند فقهی-سیاسی آینده کشور است

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸
«گام دوم» سند فقهی-سیاسی آینده کشور است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیانیه ی مهمی است که به نظر من می تواند یکی از اسناد فقه سیاسی در آینده به شمار برود و در صورتی که اهتمام لازم به آن صورت بگیرد إن شاءالله می تواند برکات بسیار زیادی را برای ما به ارمغان بیاورد.

به گزارش حوزه امام و رهبری خبرگزاری فارس رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه ی «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه ی ۴۰ ساله ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله ی خودسازی و جامعه پردازی و تمدّن سازی شده است». گام دومی که باید در چارچوب «نظریه ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه)» برداشته شود.
به همین مناسبت پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای طی سلسله یادداشت ها و گفتگوهایی در قالب پرونده ی «گام دوم انقلاب» به بررسی و تبیین ابعاد مختلف این بیانیه می پردازد.
در ادامه ی سلسله مطالب این پرونده، محسن اسماعیلی از اعضای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری در حاشیه ی اجلاس مجلس خبرگان رهبری، طی گفت وگویی به تحلیل سه زاویه مهم بیانیه ی گام دوم انقلاب پرداخته است که ماحصل آن، در قالب گفتار زیر تنظیم شده و متن آن در اختیار مخاطبان محترم قرار گرفته است.
* بیانیه گام دوم، از اسناد فقه سیاسی
بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیانیه ی مهمی است که به نظر من می تواند یکی از اسناد فقه سیاسی در آینده به شمار برود و در صورتی که اهتمام لازم به آن صورت بگیرد إن شاءالله می تواند برکات بسیار زیادی را برای ما به ارمغان بیاورد. متن فقه ما برای اداره ی یک جامعه است، همان طور که امام راحل(رحمه الله) می فرمودند: «فلسفه ی فقه، اداره ی امور یک جامعه از گهواره تا گور است»، منتها اینکه در هر زمانی متناسب با گویش، ادبیات و مقتضیات خاص آن زمان خواسته های شارع مقدس در بخش اداره ی جامعه بازخوانی بشود، این یک هنری ...

[ مشاهده متن کامل «گام دوم» سند فقهی-سیاسی آینده کشور است فارس نیوز ]