افزایش حملات سایبری به دولت اکوادور پس از دستگیری آسانژ

ایرنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
تهران-ایرنا- یک مقام رسمی دولت اکوادور اعلام کرد که از زمان لغو پناهندگی جولیان آسانژ در سفارت این کشور در لندن، تلاش ها برای هک کردن سیستم های موسسات دولتی اکوادور دو برابر شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، 'پاتریسیو رئال' معاون وزیر ارتباطات اکوادور اعلام کرد که وب سایت های ریاست جمهوری، بانک مرکزی، وزارت خارجه و چند نهاد دولتی دیگر از زمان خروج 'جولیان آسانژ' موسس یاست ویکی لیکس از سفارت اکوادور در لندن روزانه با میلیون ها تلاش برای هک شدن توسط افراد ناشناس روبرو بوده است.
این مقام اکوادوری افزود: طی بعدازظهر 11 آوریل کشور ما از رتبه پنجاه و یکم کشورهای مواجه شده با حملات سایبری ناگهان به رتبه سی و یکم رسید.
با این حال معاون وزیر ارتباطات اکوادور خاطر نشان کرد که تاکنون هیچ کدام از این تلاش ها منجر به دزدیدن اطلاعات دولتی نشده است.
به گزارش ایرنا، جولیان آسانژ پنجشنبه گذشته توسط پلیس لندن بازداشت شد. وی هفت سال در سفارت اکوادور در انگلیس به عنوان پناهنده به سر می برد.
پلیس لندن آسانژ را در سفارت اکوادور دستگیر و بلافاصله به بازداشتگاه منتقل کرد. به گفته منابع انگلیسی او قرار است به زودی در دادگاه حاضر شود.
پلیس «متروپلیتین» اعلام کرد که در پی لغو پناهندگی آسانژ از سوی دولت اکوادور، مأموران پلیس با اجازه سفیر این کشور داخل سفارت شده و او را دستگیر کردند.
جولیان آسانژ 47 ساله از سال 2012میلادی در سفارت اکوادور در انگلیس در شرایط پناهندگی به سر می برد.
آسانژ از سال 2012 در پی تایید حکم استردادش به سوئد در ارتباط با یک پرونده آزار و اذیت جنسی، به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده بود.
دادگاه سوئد بعدها از او در برخی موارد رفع اتهام کرد؛ اما وی همچنان به علت نقض تعهدات مربوط به وثیقه ، در انگلیس تحت تعقیب بود.
آسانژ که ید طولایی در افشای اسناد محرمانه نهادهای ...