روحانی: تخریب‌ها و تهدیدات زیست محیطی چالشی بزرگ پیش روی کشور است

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۵۵
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با دغدغه زیست محیطی و توجه بیشتر به منابع طبیعی کشور، اقدامات و تدابیر مختلفی را به عمل آورده و دستاوردهای نسبتاً خوبی هم داشته است، اظهار داشت: شورای عالی محیط زیست در عین اینکه با قاطعیت از مسایل زیست محیطی حفاظت می کند در زمینه تسهیل گری توسعه کشور نیز حرکت می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور عصر دوشنبه در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه حیات ما وابسته به محیط زیست است و حفاظت از آن باید با جدیت و قاطعیت انجام شود، گفت: اگر محیط زیست دچار مشکل شود، سلامت جامعه و مسایل اجتماعی و حتی امنیت اجتماعی در خطر می افتد.
رئیس جمهور حق حیات و زندگی مناسب در محیط زیست سالم را جزو حقوق اجتماعی و از اصول اساسی حقوق شهروندی دانست و افزود: حفظ محیط زیست نه یک امر ترجیحی بلکه امری قطعی و از واجبات به شمار می آید، لذا حفاظت از این امر مهم، مستلزم مشارکت نخبگان، مردم و دستگاه ها در قالب برنامه های بلندمدت است.
روحانی با یادآوری اینکه توجه به محیط زیست همواره از دغدغه ها و اولویت های مهم دولت تدبیر و امید بوده است، اظهار داشت: دولت تاکنون در این زمینه گام های بزرگی در قالب برنامه های منسجم، در زمینه کاهش ریزگردها، احیای دریاچه ارومیه و تالاب ها، کاشت نهال و پخش سیلاب به مورد اجرا گذاشته است.
رئیس جمهور ادامه داد: در مورد کاهش آلودگی هوا نیز اقداماتی همچون حذف بنزین آلوده تولیدی در پتروشیمی ها و عرضة بنزین یورو 4 و 5 و امکان بهره مندی همه شهروندان از این فرآورده پاک، از رده خارج کردن هزاران خودروی آلایندة هوا و تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری از جمله اقدامات دولت برای مقابله با آلودگی هوا و چالش های زیست محیطی بوده است.
 روحانی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با دغدغه زیست محیطی و توجه بیشتر به منابع طبیعی کشور، اقدامات و تدابیر مختلفی را به عمل آورده و دستاوردهای نسبتاً خوبی هم ...

سرخط اخبار