حریرچی: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده ؛ البته واکسن‌های ایرانی و خارجی نسبت این کرونا مؤثرند / احتمال اینکه ویروس تغییر کرده و از کشورهای دیگر به کشور ما منتقل شود وجود دارد

لوگوی انتخاب انتخاب . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۲۷
معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: واکسن هایی که در حال حاضر در ایران و جهان موجود است نسبت به تغییری که در کشور انگلیس رخ داده مؤثرند ولی اگر ویروس دچار تغییرات دیگری شود ممکن است تأثیر واکسن ها هم تغییر کند یا نیاز به تغییر در روش ساخت باشد.
ایرج حریرچی امروز ۲ بهمن در حاشیه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین در جمع خبرنگاران گفت: شرکت های خصوصی و دولتی ایرانی در حال انجام اقدامات لازم برای تولید واکسن هستند و گروه های متعددی در این زمینه فعالند که به پیشرفت های مطلوبی دست پیدا کردند به محض نزدیک شدن به فاز انسانی اسامی آن ها اعلام می شود، امیدوارم بیش از چند واکسن و بیش از چند روش واکسیناسیون در کشور داشته باشیم.
وی افزود: بیش از چندین مورد شرکت در کشور در این حوزه فعال هستند، تاکنون کیفیت کارشان مناسب بوده است اما تأیید نهایی آن ها پس از فاز بالینی انجام می شود، واکسن هایی که در حال حاضر در ایران و جهان موجود است نسبت به تغییری که در کشور انگلیس رخ داده مؤثرند ولی اگر ویروس دچار تغییرات دیگری شود ممکن است تأثیر واکسن ها هم تغییر کند یا نیاز به تغییر در روش ساخت باشد.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
وی تأکید کرد: هم اکنون تنها روش مقابله با انواع ویروس کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است، علائم بهبود در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار