۱۵۹ عنوان استاندارد برای صنایع دستی تعریف شد

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳
سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش وحمایت از تولید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۱۵۰ عنوان استاندارد سال ۹۶ و ۹ عنوان در سال ۹۷ برای رشته های مختلف تعریف شده که رعایت و انطباق این شاخصه ها، لازمه رونق صادرات است.

فرهاد فلاح عصر چهارشنبه در حاشیه آئین تجلیل از هنرمندان صنایع دستی استان سمنان به مناسبت هفته صنایع دستی در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه استانداردسازی نقش مؤثر در تأمین بازار فروش دارد، افزود: تعدادی معیارهای استاندارد تعریف شده و هنرمندان با ارائه محصولات خود به اداره کل استاندارد، پس از یکسان بودن محصول با معیارهای استاندارد، نشان ملی استاندارد دریافت کنند.
وی ادامه داد: رعایت استانداردها به منظور تولید محصول استاندارد، داشتن نوآوری و خلاقیت در تولید و توجه به ذائقه جامعه در تولید محصولات صنایع دستی زمینه ساز رونق و اشتغال زایی این صنعت درآمدزا می شود.
وی اظهار داشت: دولت به عنوان کارفرما، پنج سال بودجه در بخش بیمه برای هنرمندان صنایع دستی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اختصاص نداده است.
فلاح تصریح کرد: سال ۹۷ با تلاش و پی گیری ها ۳۰ میلیارد ریال برای بیمه هنرمندان صنایع دستی تأمین شد که با این اعتبار، تنها فرصت برای ۸۱۲ نفر بیمه جدید به مدت یکسال ایجاد شد.
به گفته وی، در طول سال ۹۷ با حمایت بیمه ای صندوق روستاییان، عشایر و کشاورزی در قالب تفاهم نامه همکاری، حدود چهار هزار نفر بیمه شدند و شرایط این بیمه بهتر از بیمه های دیگر است و پایین بودن نرخ بیمه، دارا بودن دفترچه درمانی و خدمات بازنشستگی از جمله این مزایاست.
مدیرکل آموزش وحمایت از تولید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز داشت: استقبال حدود چهار هزار هنرمند صنایع دستی از بیمه صندوق روستاییان، عشایر و کشاورزی گواه شرایط مطلوب این نوع بیمه است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از تحریم ظالمانه، هنرمندان صنایع دستی با مشکل تأمین مواد اولیه ...

سرخط اخبار