روزنامه کیهان و خراسان در گزارشی به حمله موشکی یمن به شرکت نفتی آرامکو واکنش نشان دادند.
خوش آمدگویی انصارالله به نتانیاهو و پمپئو
کیهان: همزمان با سفر مخفیانه« بنیامین نتانیاهو» و «مایک پمپئو» به ریاض، انقلابیون یمن با یک فروند موشک «قدس 2 »، ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در جده را هدف قرار دادند.
انقلابیون یمن به شکلی متفاوت به نتانیاهو و پمپئو خوش آمد گفتند و عربستان را هدف عملیات موشکی قرار دادند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، اعلام کرد، یگان موشکی ارتش یمن موفق شد با موشک هدایت پذیر «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف بگیرد. وی در صفحه توییتر خود نوشت، این موشک ها اخیرا پس از پشت سر گذاشتن آزمایش های عملی موفق در عمق عربستان، که هنوز اعلام نشده است، وارد فاز خدماتی شده اند. یحیی سریع افزود، موشک قدس ۲ دیروز با موفقیت به هدف برخورد کرده و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس ها به سوی مکان هدف گرفته شده، شتافته اند.
وی تصریح کرد، این عملیات در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیروهای مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان انجام شده است. سریع بار دیگر خطاب به شهروندان و شرکت های خارجی عامل در عربستان گفت، عملیات ارتش یمن ادامه دارد و توصیه می شود که از تأسیسات حیاتی در عربستان دور شوند زیرا جزو بانک اهداف صنعا هستند.
عربستان همانند همیشه اقدام به تحت الشعاع قرار دادن این عملیات کرد. شرکت نفتی آرامکو سعودی در واکنش به حمله موشکی ارتش یمن به تأسیسات نفتی این شرکت مدعی شد که این موشک به هدف اصابت نکرده است. به نوشته سی ان ان، منابع در شرکت آرامکو گفتند که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار