تجارت نیوز از وضعیت اقتصادی امروز گزارش می دهد:

اقتصاد در روز مسکن ملی / اولین گرانی دلار در هفته ثبت شد / ۴ پیش بینی از آینده بازارها

تجارت نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹
در اولین روز هفته همزمان با آغاز ثبت نام برای طرح ملی مسکن، قیمت دلار اندکی گران و طلا ارزان شد.شاخص بورس هم یک روند صعودی را پشت سر گذاشت.

به گزارش تجارت نیوز ،  قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ با ۰٫۱ درصد افزایش، ۱۱ هزار و ۳۵۲ تومان اعلام شده است.
اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱۸ آبان تا ساعت ۱۷ با سه هزار و ۹۰۰ تومان کاهش به ۴۰۲ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.
قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز شنبه ۱۸ آبان ماه تا ساعت ۱۷ با ۳۲ هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۹۵۱ هزار تومان رسید.
در این شرایط امروز بازار سهام چه وضعیتی داشت؟
بازار سهام در اولین روز هفته، با اتخاذ موقعیتی متعادل، به پایان رسید؛ شاخص کل بورس که در دقایق ابتدایی بازار تا پله ۱۶۶۰ واحدی هم پیش رفته بود، رفته رفته برگشت و تا پایان مدت معاملات افتی ۱۱۰۰ واحدی را تجربه کرد.
روند بازار سهام امروز مثبت بود.
در همین حال نظرسنجی این هفته تجارت نیوز از کارشناسان و معامله گران بازار سرمایه، نشان می دهد که اکثریت کارشناسان، بورس را در هفته سوم آبان ماه سال ۱۳۹۸ متعادل دانسته و عموما تک سهم های بازار را پیشروی بورس در این هفته عنوان می کنند.
اما در بازار جهانی، پیش بینی روند نزولی برای بازار طلا  امروز منتشر شده و در بازار داخلی نیز رئیس اتحادیه طلا تهران می گوید: پیش بینی می شود قیمت طلا و سکه هم بین چهار تا شش درصد ارزان شود.
در گزارش تجارت نیوز از وضعیت بازارها در هفته پیش رو با توجه به سیگنال های سیاسی و اقتصادی نیز اشاره شده است: با توجه به سیگنال های سیاسی و اقتصادی چند روز اخیر می توان به وجود ریسک سیاسی در بازار ارز و نگرانی بابت نوسان آن اشاره کرد که در صورت وقوع چنین اتفاقی ممکن است این روند به بازار طلا هم سرایت کند. در همین حال بازار سهام هم ممکن است از اتفاقات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار