رئیس جمهوری سابق آمریکا در واکنش به قتل جورج فلوید سیاه پوست توسط پلیس مینیاپلیس در ایالت مینه سوتا، گفت: این مرگ در آمریکای ۲۰۲۰ نباید عادی انگاشته شود. رئیس جمهوری سابق آمریکا که این روز ها به طور علنی در موضوعات سیاسی و اجتماعی این کشور اظهار نظر می کند، اظهار کرد: این امر عمدتاً به مقامات مینه سوتا بازمی گردد تا اطمینان دهند مرگ فلوید به طور کامل بررسی می شود و در نهایت، عدالت اجرا خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهوری سابق آمریکا در واکنش به قتل جورج فلوید سیاه پوست توسط پلیس مینیاپلیس در ایالت مینه سوتا، گفت: این مرگ در آمریکای ۲۰۲۰ نباید عادی انگاشته شود.
به گزارش ایرنا، باراک اوباما تنها رئیس جمهوری سیاه پوست آمریکا روز جمعه بخشی از گفت وگوی خود را با دوستانش که در روز های اخیر درباره این قتل داشته است، منتشر کرد.
وی با تاکید بر اینکه این رفتار نمی تواند طبیعی باشد، گفت: اگر ما می خواهیم فرزندان ما در کشوری با بهترین آرمان ها بزرگ شوند و زندگی کنند، می توانند و باید بهتر باشند.
رئیس جمهوری سابق آمریکا که این روز ها به طور علنی در موضوعات سیاسی و اجتماعی این کشور اظهار نظر می کند، اظهار کرد: این امر عمدتاً به مقامات مینه سوتا بازمی گردد تا اطمینان دهند مرگ فلوید به طور کامل بررسی می شود و در نهایت، عدالت اجرا خواهد شد.
اوباما در اظهاراتی آرام کننده از تلاش پلیس و مجریان قانون قدردانی کرد و گفت: باید برای ایجاد هنجار جدید همکاری کنیم که در آن دیگر میراث رفتار های متعصبانه و نابرابر، دیگر به نهاد ها یا قلب ما صدمه نمی زند.
یک تاجر میانسال آمریکایی آفریقایی تبار در یک پیام ایمیلی به اوباما گفته است او وقتی که اندکی از فیلم این مرگ ناشی از «زانو بر گردن» را دیده است، گریست.
«زانو بر گردن» که به اقدام پلیس سفیدپوست علیه مظنون بازداشت شده، باز می گردد در واقع به استعاره ای تبدیل شده است که شرایط سیستم آمریکا را علیه مردم سیاه پوست نشان می دهد.
اوباما افزود: من و میلیون ها نفر دیگر، اندوه ناشی از مرگ فلوید را به اشتراک گذاشتیم.
در فیلمی که روز سه شنبه در شبکه های اجتماعی آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری