در پی سرعت شیوع ویروس کووید ۱۹ در جهان

شباهت بخش «آی سی یو» بیمارستان‌ها به مناطق جنگی

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۰
پزشک انگلیسی هشدار داد، داخل بیمارستانها، همانند منطقه جنگی است، ما با یک جنگ سروکار داریم؛ ما حتی نمی دانیم این وضعیت چطور پایان خواهد یافت.

­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از آسوشيتدپرس، یک پزشک انگلیسی خطاب به افرادی که ویروس کرونا را جدی نمی گیرند و خطیر بودن آن را انکار می کنند گفت: بخش های مراقبت ویژه (ای سی یو) شبیه مناطق جنگی هستند.
این پزشک با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان برای مراقبت و درمان بیماران کرونایی گفت: (کار) طاقت فرسایی است و از اول صبح شروع می شود. از شتاب آن کاسته نشده است. روزی ۱۲ تا ۱۵ ساعت اینجا خدمت رسانی می کنیم و وقت بسیار کمی برای استراحت داریم. این در حالی است که مرتب به تعداد بیماران اضافه می شود.
وی افزود: به خاطر فکر کردن به روزی که گذرانده ام و روز بعد که پیش رو دارم نمی توانم بخوابم. خیلی از همکارانم هم همین مشکل را دارند. ما حتی نمی دانیم آیا این وضعیت پایان خواهد یافت و چطور پایان خواهد یافت. نمی دانیم آیا موج شیوع دیگری در راه خواهد بود یا نه. اما باید با وضعیتی که هم اکنون در آن هستیم مقابله کنیم، چون کارمان همین است.
اما چیزی که ناامید و سرخورده ام می کند، مطالبي است که در رسانه های اجتماعی درباره اش می خوانم و اینکه بیمارستان ها خالی هستند. واقعاً دوست دارم آن افرادی که این حرف ها را می زنند به این بیمارستان ها دعوت کنم و به آن ها نشان دهم که پشت این در ها دقیقاً چه خبر است. چون آنچه (در رسانه های اجتماعی) می خوانیم، درباره خالی بودن بیمارستان ها، خالی بودن بخش ها و این که بخش های آی سی یو آنقدر ها هم شلوغ نیستند. به مردم می گویم که آن داخل (بیمارستان) منطقه ای جنگی است. ما با یک جنگ سروکار داریم. این دومین بار است و نمی دانم آیا دوباره موج دیگری خواهد آمد یا خیر.
تعداد بیمارانی که هر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار