تقویت همکاری رسانه‌ای در سایه تفاهم‌نامه‌ ایرنا و خبرگزاری تایلند

لوگوی ایرنا ایرنا . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۶
تهران-ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سفیر جدید تایلند در ایران با اشاره به تفاهم نامه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و خبرگزاری تایلند گفت: بر اساس این تفاهم نامه می توان کارهای بیشتری در مناسبات رسانه ای دو کشور انجام داد تا دو ملت بتوانند درک بهتری از یکدیگر بیابند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این دیدار ضمن خیرمقدم به سفیر تایلند در تهران گفت: ایران و تایلند از دیر باز روابط مناسب و گسترده ای داشته اند و امیدوارم روابط مسیر رو به گسترشی پیدا کند.
وی افزود: هر دو کشور از لحاظ ظرفیت های گردشگری، میراث تاریخی و تمدنی و همچنین جایگاه شان در منطقه های خود، دارای اهمیت هستند. روابط تاریخی ایران و تایلند قدیمی و کهن است که به زمان حضور شیخ احمد قمی حدود چهارصد سال پیش برمی گردد و تاکنون که به صورت دیپلماسی رسمی است، این روابط قابل توجه است.
روابط دو دولت هم در دولت یازدهم و دوازهم مستمر و قوی بوده و سفر رئیس جمهور کشورمان و همچنین سفرهای دیگر دولت مردان و مجموعه های پارلمانی، قضایی، تجار و بازرگانان دو کشور نشان از استحکام این روابط دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گفت و گوی مجازی با وزیر فرهنگ کشور تایلند که هفته آینده صورت می گیرد، گفت: در این گفت و گو دو بخش اصلی می تواند مورد توجه قرار بگیرد که بر روابط فرهنگی دو کشور تاثیرگذار خواهد بود. مورد اول اینکه در یک سال گذشته کرونا جهان از جمله ایران و تایلند را در برگرفته و تاثیرات مختلفی را با خود همراه داشته است. ما در ایران مشکلات فراوانی را در این بازه زمانی داشته ایم و کادر بهداشت و درمان در تلاش مستمر برای پیشگیری و درمان بوده اند.
صالحی ادامه داد: تایلند هم از جمله کشورهایی است که در مقابله با این ویروس تجربه های موفقی داشته که جای تقدیر دارد. البته به رغم همه تلاش ها، کرونا صدمه های قابل توجهی بر حوزه های مختلف به ویژه حوزه های گردشگری، فرهنگ و هنر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار