محققان آفریقای جنوبی:

ویروس آفریقایی کرونا قابلیت چندین بار آلوده کردن افراد را دارد

لوگوی جام جم آنلاین جام جم آنلاین . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۳:۱۴
سویه جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی کشف شده به نظر می رسد با دفع آنتی بادی ها از بدن افرادی که پیش از این به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، می تواند آنها را چندین بار آلوده کند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، گروهی از محققان آفریقای جنوبی در مقاله ای که اوایل هفته گذشته توسط موسسه ملی بیماری های واگیر این کشور منتشر شد، مطالعه خود را که بر روی نمونه های خونی گروه کوچکی از بهبودیافتگان کووید ۱۹ انجام شده بود، توصیف کردند.
براساس این گزارش، بدن انسان زمانی که از بیماری بهبود می یابد، پروتئینی تولید می کند که به عنوان آنتی بادی شناخته می شود و در آینده از خود در برابر باکتری یا ویروس عامل بیماریزا محافظت می کند.
میکروارگانیسم های مولد بیماری به عنوان پاتوژن شناخته می شوند. این بدان معناست که افرادی که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا بودند، باید از نظر تئوری آنتی بادی هایی داشته باشند که عامل بیماری زا را تشخیص داده و در صورت عفونت مجدد آن را خنثی کنند.
محققان آفریقای جنوبی در این مطالعه متوجه شدند که نیمی از نمونه های خون بیمارانی را که مورد آزمایش قرار داده بودند، آنتی بادی لازم را برای محافظت از خود در برابر جهش جدید ویروس کرونا به نام ۵۰۱Y.V۲ که ماه گذشته در این کشور شناسایی شد، ندارند.
آنها خاطرنشان کردند که این موضوع نه تنها می تواند در توانایی انسانی در ایجاد ایمنی طبیعی تداخل ایجاد کند، بلکه می تواند اثر واکسن های فایزر و مدرنا را نیز مختل کند.
این شرکت های داروسازی در حال توزیع واکسن های mRNA هستند که متفاوت از واکسن های سنتی هستند.
واکسن های سنتی با تزریق نسخه های ضعیف یا مرده عوامل ایجاد کننده بیماری به بدن، سیستم ایمنی بدن را برای ایجاد آنتی بادی علیه عوامل بیماری زا آموزش می دهند.
در مقابل، واکسن های mRNA، یک مولکول ساختگی تک رشته ای RNA را به بدن تزریق می کنند که سلول های خود بدن را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار