تعداد ایرانی هایی که در سال گذشته میلادی (2020) در آلمان تقاضای پناهندگی داشته اند 2 هزار و 567 نفر اعلام شده است.

ایرانی ها در رتبه پنجم بزرگترین متقاضیان پناهندگی در آلمان هستند.
به گزارش عصرایران، براساس آمار وزارت کشور آلمان، به ترتیب شهروندان کشورهای سوریه، افغانستان، عراق، ترکیه و ایران بالاترین آمار تقاضای پناهندگی در آلمان را داشته اند.
این آمار مربوط به سال 2020 میلادی و در سایت یورونیوز منتشر شده است.
تعداد ایرانی هایی که در سال گذشته میلادی در آلمان تقاضای پناهندگی از این کشور داشته اند 2 هزار و 567 نفر اعلام شده است.
ایرانی ها همیشه یکی از بزرگترین متقاضیان پناهندگی در آلمان به شمار می روند. بخش مهمی از ایرانیان ساکن آلمان، پناهنده هستند.
آمار تقاضای پناهندگی در آلمان
وزارت کشور آلمان همچنین اعلام کرد که شمار درخواست های جدید پناهندگی به این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی با ۳۱.۵ درصد کاهش به ۷۶ هزار و ۶۱ مورد رسیده است.
هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان با اعلام این خبر گفت که کاهش تعداد متقاضیان جدید پناهندگی تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا نبوده بلکه نتیجه سیاست مهاجرتی این کشور است که در مجموع موجب شده تا طی چهار سال گذشته دریافت تقاضاهای جدید پناهندگی همواره سیر نزولی داشته باشد.
در سال گذشته میلادی، دو هزار و ۸۷۸ درخواست جدید پناهندگی نیز از سوی افرادی ارائه شده که تابعیت مشخصی ندارند.
همچنین در سال گذشته میلادی ۲۶ هزار و ۵۲۰ درخواست پناهندگی برای کودکان به دنیا آمده در خاک آلمان ارائه شده و وزارت کشور آلمان ۱۹ هزار و ۵۸۹ تقاضای پیگیری تقاضای پناهندگی دریافت کرده است.
اداره مهاجرت دولت فدرال آلمان در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۱۴۵ هزار و ۷۱ در خواست جدید و مجدد پناهندگی را مورد بررسی قرار داده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۱ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار