برق انداختن شیرآلات کار سختی نیست، فقط کافیست چند نکته را بدانید و آن ها رعایت کنید.
شیرآلات بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و آشپزخانه را به خود اختصاص می دهند و برق انداختن آن ها تاثیر زیادی در پاکیزگی این دو فضا دارد. البته دقت داشته باشید که برای تمیز کردن شیرآلات باید نکات خاصی را رعایت کنید که امروز در مجله دلتا با شما در میان می گذاریم؛ با ما همراه باشید.
علت پیداش لکه روی شیرآلات
لکه های کوچک سفید روی شیر آب، براقی و شفافیت شیرآلات را از بین می برند و علت پیدایش این لکه ها، رسوب کردن مواد معدنی و آهک موجود در آب بر سطح شیر آب است؛ پس با توجه به استفاده مداوم از شیرآلات باید در فواصل کوتاهی اقدام به تمیز کردن شیرآلات کنید تا بیش از حد کثیف نشوند.
تمیزکننده های ممنوعه
قبل از هر چیزی تاکید می شود برای تمیز کردن شیرآلات به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده نکنید؛ چرا که باعث از بین رفتن پوشش نیکلی شیرآلات شده و آن ها را کدر می کند و مهم تر این که شیرآلات را از شرایط ضمانت خارج می کند.
محلول آب و صابون برای تمیز کردن شیرآلات
بهترین راه برای تمیز کردن شیرآلات استفاده از محلول آب و صابون است که رنگ طبیعی آن ها را حفظ می کند و باعث برق انداختن شیرآلات می شود. بهتر است از اسکاج های نرم و اسفنجی برای تمیز کردن شیرآلات استفاده کنید تا خطی روی آن ها ایجاد نشود. حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن جرم شیرآلات است، در صورتی که این شست وشو مداوم و روزانه باشد؛ اما باز هم در صورتی که از مواد شوینده ساده استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.
معجزه گرهای ...

سرخط اخبار