لو طاهور فرقه ای دینی از کلیمیان حریدی با جمعیتی حدود ۸۰۰ نفر است که پیروانی متعصب از آیین یهودی اند که به دلیل عقایدشان در همه کشور های دنیا از آزار و اذیت های صهیونیست ها در امان نیستند.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین؛ یهودیان لِو طاهور ( Lev Tahor ) – به معنای قلب مطهر – یکی از فرقه های یهودیان ارتدوکس (یهودیان حریدی یا حاردی) هستند که بیش از سایر فرقه های یهودیان به آموزه ها و سنت های دین یهود و تورات وفادار مانده اند و به همین دلیل مورد آزار و اذیت صهیونیست ها و لابی هایشان قرار گرفته اند. از اردن تا کانادا و سرزمین های اشغالی با اجتماعات این یهودیان به شدت مقابله می شود و نهادهای اجتماعی تلاش می کنند با انتقال کودکان این گروه به مراکز نگه داری کودکان بی سرپرست، از انتقال اعتقادات این گروه به نسل جدید آن ها جلوگیری کنند.
یهودیان لو طاهور چه اعتقاداتی دارند؟
به گفته «مایر راسنر» که از جمله سرشناس ترین رهبران لو طاهور در کاناداست، صهیونیست های افراطی به این گروه بدلیل اعتقادات خاصی که دارند - از جمله پوشش زنان - و پایبندی به سایر سنت ها و آموزه های تورات، لقب "طالبان یهودی" داده اند و به بهانه های مختلف اعضای این فرقه را بازداشت و یا از محل سکونتشان اخراج می کنند.
در فرقه لو طاهور، دختران و پسران در سنین نوجوانی بصورت مجزا تحت تعلیم و آموزش قرار می گیرند و رسم بر این است که دختران در همان دوره انتقال از نوجوانی به جوانی ازدواج می کنند. پوشیدن جوراب برای زنان لو طاهور اجباریست و حجاب مرسوم آنان نیز پوششی شبیه چادر است که تا روی پا را می پوشاند.
یهودیان لو طاهور خانواده های بسیار منسجم و روابط خانوادگی صمیمانه ای دارند و تعدد فرزندان در خانواده های این فرقه بسیار مشهود است.
اعضای این فرقه متهم به اجبار دختران به ازدواج زودهنگام هستند اما "خاخام شلومو هلبرانس" بنیانگذار این فرقه می گوید ما به تمام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار