پسماندهای تولیدی سالانه ۴۰۰میلیارد ریال به محیط زیست خسارت می زند

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۸

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین رجب صلاحی روز چهارشنبه در همایش شهرداران آذربایجان غربی از تولید روزانه ۵۸ هزار تن پسماند در کشور خبر داد و افزود: امسال برای ساماندهی بخش پسماند در کشور یک هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است.
وی از ساخت سه واحد نیز در شهرستان های نوشهر، ساری و رشت خبر داد و افزود: این میزان اعتبار در سه حوزه توسعه حمل و نقل ریلی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و بازآفرینی شهری هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به سفرهای استانی مدیران سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت کشور افزود: بررسی مسائل و مشکلات شهرداران و هم افزایی و تلاش در رفع موانع از اهداف این سفرهاست.
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این جلسه گفت: رویکرد حذف کاغذ از مراحل اداری شهرداری ها به خصوص در بخش های شهرسازی و مدیریت مالی در اولویت برنامه های ماست.
رضا نگهبان با بیان اینکه باید پرونده های شهرسازی اسکن شده و از نگه داشتن پرونده ها در شهرداری ها جلوگیری شود بیان کرد: شهرداری ها می توانند از محل اجرای ماده ۷۷ مطالبات خود را وصول کنند و این قوی ترین ماده مورد بهره برداری شهرداری هاست.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: طرح بازآفرینی شهری در هشت شهرستان این استان تعریف شده است و باید از این ظرفیت برای توسعه شهر استفاده شود.
پیمان آرامون افزود: بازآفرینی شهری با هدف افزایش تاب آوری محلات هدف و حفظ بحران ایمنی این مناطق اجرا می شود و این امر نیز مورد تاکید مسؤولان است.
وی با اشاره به لزوم توجه به بحث تقسیم آب شرب شهری از آب خام، ...

سرخط اخبار