هزینه خرید وام مسکن به زیر 10 میلیون برگشت

اعتماد آنلاین چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

اعتمادآنلاین| قیمت اوراق تسهیلات مسکن نسبت به هفته گذشته با افت بیشتر مواجه شده است؛ به طوری که قیمت هر برگ از اوراق تسه حدود 40 هزار تومان معامله می شود که با این حساب هزینه وام مسکن به علاوه وام جعاله برای زوج های تهرانی به 9 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.
 طی روزهای اخیر قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن با کاهش روبرو شده است؛ به طوری که امروز قیمت برخی از تسه ها کمتر از 40 هزار تومان داد و ستد شد.
امروز هر ورق از امتیاز تسهیلات مسکن فروردین 1397 حدود 39 هزار و 900 تومان داد و ستد شد. همچنین تسه اردیبهشت 1397 نیز 39 هزار و 900 تومان معامله شد.
در عین حال تسه خرداد، تیر، مرداد، مهر و آبان ماه سال 1397 کمی بیشتر از 40 هزار تومان بود. تسه های آذر، بهمن و اسفند ماه سال 1397 نیز بیش از 41 هزار تومان داد و ستد شدند.
علاوه بر این ها اوراق خرداد، تیر و مرداد 1398 بیش از 42 هزار تومان داد و ستد شد. از آنجاکه تعداد زیادی از تسه ها حدود قیمت 40 هزار تومان هستند در این گزارش قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن را 40 هزار تومان در نظر می گیریم و بر اساس آن هزینه وام مسکن را برای اقشار مختلف به دست می آوریم.
اما بازار مسکن در این روزها به دلیل رشد فزاینده و حبابی قیمت ها، در رکود به سر می برد و تعداد معاملات بازار مسکن با کاهش روبرو شده است؛ به طوری که حتی کاهش هزینه وام مسکن نیز محرک چندانی برای برطرف کردن این رکود نیست، چراکه توان خرید عامه مردم در ماه های گذشته با افزایش قیمت ارز و مسکن به شدت کاهش یافته است.
با توجه به اینکه زوج های تهرانی برای دریافت وام 100 میلیون تومانی مسکن باید 200 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، هزینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار