ایران اکونومیست-عضو کمیته کشوری کرونا گفت: گروه های پرخطر مانند سالمندان و زنان باردار در روزهای کرونایی از انجام چکاپ های ضروری خودداری نکنند.

مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور میزان مراجعه مردم جهت انجام چکاپ های دوره ای کاهش پیدا کرده است.
او ادامه داد: به افراد توصیه می شود جهت انجام کار های غیرضروری به بیمارستان ها و مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه نکنند. البته مردم و به ویژه گروه های پر خطر نباید مراجعات ضروری مخصوص بیماری خود به مراکز درمانی را به تاخیر بیندازند.
عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا بیان کرد: والدین باید واکسیناسیون فرزندان خود مانند فلج اطفال، سرخک و دیفتری را به خاطر شیوع بیماری کرونا لغو نکرده و با حضور به موقع نسبت به انجام واکسیناسیون کودکان اقدام کنند.
مردانی ادامه داد: توصیه می شود مردم از حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی به دلیل احتمال ابتلا به بیماری کرونا پرهیز کنند، اما گروه های پرخطر مانند سالمندان و زنان باردار از انجام چکاپ های ضروری و مراقبت های لازم خودداری نکنند.
عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا یادآوری کرد: مردم نباید هیچ ترسی از بیماری های واگیر داشته باشند زیرا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می توان از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان

سرخط اخبار