اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عامل اصلی خنثی سازی توطئه های دشمنان، محور اصلی برنامه های گام دوم کنگره نقش امام راحل در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید این استان است

سردار محسن کریمی روز دوشنبه در سومین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بنا داریم با قوت کارها و برنامه های کنگره با همان ساختارها را ادامه دهیم چراکه مجموعه ستاد کنگره یک تاییدیه مهم از فرمانده معظم کل قوا دارد و ما باید کارها را به نحو بهتری پیش ببریم.
وی افزود: تهیه و چاپ ۱۳۲ عنوان کتاب تا زمان کنگره اقدامی شایسته بود که کار تهیه باقی آنها هم نیز باید با قوت ادامه داشته باشد و ۱۶۰ عنوانی که برنامه ریزی شد به اتمام برسد.
سردارکریمی بیان کرد: برای تهیه هر کتاب بیش از ۱۷ گام برداشته شده و کلیه کارهای تخصصی و استانداردهای لازم برای هر کتاب به طور کامل رعایت شده است.
وی ادامه داد: آن چیزی که امروز مهم است شیوه توزیع برای در دسترس عموم قرار گرفتن کتاب ها است که باید دارای یک مکانیسم مشخص باشد و این ماموریت مهمی است و همانگونه که برای تهیه کتاب ها زحمات فراوانی کشیده شده، باید برای توزیع آنها نیز اهمیت قائل شویم.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت های حوزه، مدارس و دانشگاه ها برای معرفی کتاب ها باید به طور ویژه پیگیری شود چراکه یکی از اهداف مهم ما در کنگره شناساندن امام (ره) و شهدا به نسل جوان است و از این ظرفیتها باید به نحو احسن استفاده کرد.
وی تصریح کرد: محفل های جمع خوانی کتاب که توسط اداره کل کتابخانه ها راه افتاده ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی کتب کنگره است که باید از آن نیز استفاده شود. نمایشگاه ملی کتاب در استان مرکزی که طی روزهای آینده برگزار می شود نیز فضای بسیار مناسبی برای کتابخوانی فراهم می کند که ستاد کنگره باید با ایجاد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار