چاقوکشی برای دزدیدن طلای بانوان؛ گیر افتادن باند زورگیر

خبر آنلاین پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۳
باشگاه خبرنگاران جوان، نوشت: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری اعضای باند سارقان زورگیری خبر داد که با تهدید چاقو از بانوان طلاجاتشان را سرقت می کردند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری اعضای باند سارقان زورگیری خبر داد که با تهدید چاقو از بانوان طلاجاتشان را سرقت می کردند.
از مدتی قبل سرقت های سریالی از زنان پایتخت به پلیس اعلام شد. مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی به کارآگاهان اظهار داشتند که غالباً زمان مراجعه به خانه، مرد ناشناسی به بهانه پرسیدن آدرس به آن ها مراجعه کرده و بعد از لحظاتی اقدام به سرقت و زورگیری طلاجات کرده و بلافاصله سوار بر موتورسیکلتی به همراه راکب موتورسیکلت از محل متواری شده است. کارآگاهان به سراغ دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت رفته و با بازبینی دوربین موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند.
با بدست آمدن چهره سارقین، کارآگاهان با اقدامات پلیسی و با بهره گیری از بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه ای سابقه دار موفق به شناسایی سرکرده باند زورگیری به نام شاهین ۲۶ ساله شدند. متهم جوانی که چندین فقره سرقت در سابقه کیفری خود داشت.
دستگیری سرکرده باند
با شناسایی محل اختفای سرکرده باند در یکی از شهرستان های جنوبی استان تهران، پس از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان راهی شهرستان مورد نظر شدند. درنهایت آن ها موفق شدند ۲۰ خرداد امسال شاهین و دو همدست دیگرش را در مخفیگاه بازداشت کنند. در ادامه بررسی ها چهارمین متهم این پرونده در کارگاهی نزدیک محل دستگیری اعضای باند شناسایی و بازداشت شد. در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیری وجه نقد، طلاجات، سلاح سرد و موتورسیکلتی کشف شد که متهمان برای اجرای سرقت هایشان از آن استفاده می کردند.
در تحقیقات اولیه از هر چهار متهم، صراحتاً به سرقت از بانوان به صورت زورگیری اعتراف کردند. متهمان در تحقیقات بیان ...

سرخط اخبار