رییس سابق FATF :

از ظرفیت FATF علیه ایران استفاده کرده ایم

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸

دستیار معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا طی یک بیانیه ای در نشست شورای آتلانتیک اذعان داشته است که آمریکا از ظرفیت FATF برای ایجاد اجماع علیه ایران استفاده کرده است.
به گزارش مهر، مارشال بلینگزلی، دستیار معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا طی یک بیانیه ای در نشست شورای آتلانتیک اذعان داشته است که آمریکا از ظرفیت FATF برای ایجاد اجماع علیه ایران استفاده کرده است.
در برهه کنونی که کشور تحت فشار حداکثری آمریکا قرار دارد و به واسطه تحریم های ثانویه آمریکا، بانک ها و موسسات مالی روابط خود با بانک های ایرانی را به شدت محدود کرده اند، دولت هم چنان اصرار دارد که برنامه اقدام FATF را اجرا کند.
اصرار دولت بر اجرای برنامه اقدام FATF و تصویب دو کنوانسیون پالرمو و تامین مالی تروریسم (CFT) در حالی است که مقامات آمریکا، به ویژه مقامات وزارت خزانه داری آمریکا بارها اذعان داشته اند که ترویج استانداردهای FATF از دور زدن تحریم ها جلوگیری کرده و ایران را در قبال اقدامات پولشویی (دور زدن تحریم های بانکی) و تامین مالی تروریسم (حمایت از گروه های مقاومت) پاسخگو می کند.
در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک که در ۲۲ شهریورماه ۹۸ برگزار شد، مارشال بلینگزلی، دستیار معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری طی یک بیانیه ای اذعان داشت: « در زمانی که من ریاست گروه ویژه اقدام مالی را برعهده داشتم، اینکار یک فرصت دیگری در اختیار ما قرار داد تا جامعه جهانی را همراه کنیم. در مجمع عمومی ماه ژوئن FATF در شهر اورلاندو، FATF برای اولین بار علیه ایران اقدام مقابله ای انجام داد و از تمام قلمروها درخواست کرد که ارزیابی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار