رئیس قوه قضاییه گفت: گاهی دیده می شود برخی افراد قانونمدار، بر اثر یک غفلت دچار خطا می شوند که اگر به آنها تذکر داده شود که در مسیر نادرست هستند، از اعتبار آنها صیانت می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی که عصر امروز (سه شنبه) میزبان اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، نظارت بر رفتار نمایندگان و ایجاد هیأتی برای اعمال این نظارت را مطالبه برآورده شده مقام معظم رهبری و اقدامی مؤثر در جهت پیشگیری و صیانت از جایگاه مجلس و نمایندگان ملت دانست.
رئیس قوه قضائیه گفت: مجلس اختیارات وسیعی در حوزه های مختلف دارد و وظایفی که طبق قانون اساسی بر عهده نمایندگان قرار دارد، ایجاب می کرد تدبیری برای صیانت از جایگاه مجلس و نمایندگان مردم
اندیشیده شود و بهترین تدبیر، تقویت نظارت درون سازمانی بود.
آیت الله رئیسی از نهادها و دستگاه ها و قاطبه مردم و آمران به معروف و ناهیان از منکر به عنوان همیاران هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان یاد کرد و متذکر شد اگر این هیأت به گزارشات آنها توجه و رسیدگی نماید، بهترین نتیجه را می تواند بگیرد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به سختی کار نمایندگان در پیگیری مطالبات مردم در کنار انجام وظیفه تقنینی خود، تصریح کرد: گاهی مردم از نمایندگان خود انتظار دارند علاوه بر مسائل مربوط به حوزه های انتخابیه، حتی مسائل و مشکلات شخصی آنها را نیز پیگیری کنند.
آیت الله رئیسی به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان پیشنهاد داد که برای حل این مشکل آئین نامه ای مختصر و جامع را برای تعیین حدود و ثغور ارتباط نمایندگان با دستگاه های اداری کشور تدوین کنند تا آنها بتوانند با معیار و چارچوب مشخصی مسئولیت های خود را ایفا نمایند.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش به محدود بودن حیطه مأموریتی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اشاره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار