وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه روابط تهران و مسکو وابسته به کسی نیست، گفت: امیدواریم آمریکا در روابط ما و دیگر کشورها و روابط ما با روسیه خلل ایجاد نکند و از مزاحمت در این زمینه دست بردارد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دومین مقصد سفرش به منطقه در مسکو حضور دارد، بعدازظهر امروز (سه شنبه) پس از دیدار و گفت وگو با سرگئی لاوروف همتای روس خود در نشست خبری مشترک به تشریح رایزنی های انجام شده پرداخت.
* تأیید واکسن اسپوتنیک - وی در ایران
ظریف در ابتدای این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از حضور در مسکو گفت: در رایزنی ها مسائل مختلفی را مطرح کردیم و خوشحالم به اطلاع شما برسانم واکسن اسپوتنیک - وی دیروز توسط مسؤولان بهداشتی در ایران تایید شد و در آینده نزدیک امیدواریم بتوانیم خرید و تولید مشترک را بین مؤسسات مشابه در ایران و روسیه انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه دوجانبه با توجه به اهمیت رهبران دو کشور به روابط دوجانبه امروز درباره روش مستحکم تر کردن روابط دوجانبه در حوزه های مختلف در حوزه انرژی، حمل و نقل و سایر حوزه ها و همچنین درباره همکاری بسیار مفید و سازنده دو کشور در حوزه انرژی هسته ای و نحوه تقویت آن گفت وگو کردیم.
وزیر امور خارجه بیان کرد: در مورد دریای خزر و همکاری در این حوزه بین ایران و روسیه گفت وگو کردیم.
* تبریک به پوتین و روسیه برای پایان دادن به بحران در منطقه
وی به مسائل منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است به آقای پوتین و فدراسیون روسیه تبریک می گویم که توانستند بحران در منطقه که به از دست دادن جان تعداد زیادی نظامیان و به خصوص غیرنظامیان در قره باغ انجامید پایان دهند. امروز ما می توانیم در آستانه ورود به یک مرحله جدید باشیم که اختلافات را به همکاری تبدیل کرده و بتوانیم با یک همکاری منطقه ای به سمت ایجاد هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار