مدیر طب ایرانی گفت: عدم تحرک و تغذیه نامناسب بار بیماری های مزمن و غیر واگیر را به یکی از معضلات نظام سلامت در دنیا تبدیل کرده است.

به گزارش مشرق ، علی گودرزی ظهر شنبه در کارگاه آموزشی آشنایی با کلیات طب سنتی در همدان ضمن ارائه تعریفی از طب ایرانی از دیدگاه شیخ الرئیس بوعلی سینا گفت: طب علم شناخت احوال بدن انسان است از این جهت که چه چیز موجب سلامتی و چه چیز موجب بیماری می شود و هدف نهایی آن حفظ سلامتی و بازگرداندن آن در صورت بروز بیماری است.
بیشتر بخوانید:
گودرزی افزود: دانش حفظ الصحی همواره مورد توجه ویژه پزشکان طب سنتی ایرانی بوده و در آثار برجای مانده از خود، همواره بر این دانش تاکید کرده و برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری و مشکلات ناشی از آن همواره به رعایت توصیه های حفظ الصحی تاکید داشته اند.
وی اضافه کرد: متأسفانه امروزه برخی افراد این توصیه های حفظ الصحی و دیگر آموزه های اطبای سنتی را ساده و حتی ناکارآمد می دانند و این در حالیست که یکی از بزرگترین چالش های بشر امروز عدم تحرک و تغذیه نامناسب است که این امر بار بیماری های مزمن و غیر واگیر را به یکی از معضلات نظام سلامت در دنیا تبدیل کرده است.
گودرزی تصریح کرد: در این مکتب شناخت عناصر اربعه، اخلاط، ارکان و مزاج ها به عنوان بحث زیربنایی در طب سنتی به اندازه ای اهمیت دارد که بدون آن نمی توان به ارائه خدمات پزشکی متناسب در این رشته پرداخت.
گودرزی ادامه داد: طب سنتی در برخورد با بیماری ها، ابتدا به بررسی علل بروز و ظهور، راه های پیشگیری از آنها و در نهایت به بیان شیوه های درمان هر بیماری می پردازد.
متخصص طب سنتی ایرانی نیز با بیان کلیاتی پیرامون طب ایرانی گفت: از مبانی و اصول مهم طب سنتی ایرانی این است که طبیعت بدن هر یک از انسان ها دارای مزاج خاص خود است و به تعداد انسان ها مزاج وجود دارد به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار