معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: تمامی معوقات جامعه ایثارگران پرداخت شده و این بدهی ها به صفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ سعید اوحدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عمده این معوقات را پاداش بازنشستگی خانواده های شهدا، ذخیره مرخصی، ماده ۳۸ و بدهی دانشگاه ها که عمده آن مربوط به دانشگاه آزاد است، عنوان کرد که بطور کامل به این جامعه پرداخت شده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با وزارت تعاون، کار و رفاع اجتماعی برای افزایش خدمات درمانی خانواده های شهدا افزود: این تفاهم نامه فردا چهارم شهریور ماه منعقد می شود و با ایجاد آن تمام مجموعه های درمانی تامین اجتماعی طرف بیمه دی خواهند شد.
اوحدی به ساماندهی گلزار های شهدا اشاره کرد و یادآور شد: ۸۰ درصد ساماندهی این فضا ها انجام شده است.
رفع موانع استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران تا یکماه آینده
وی در ادامه با اشاره به مشکلات اشتغال فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصدگفت: یکی از مشکلات در این زمینه حذف ماده ۴۸ قانون احکام بخشی از مقررات مالی کشور در سال ۹۳ بود که در قالب آن به ازای هر ایثارگر که در دستگاه اجرایی شاغل بود بعد از بازنشستگی می توانست فرزندش جایگزین شود.
اوحدی تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران را یکی دیگر از مشکلات این قشر عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز پیگیری های مختلفی انجام شده است که پیش بینی می شود تا یکماه آینده موانع استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران رفع شود.
معاون رئیس جمهور افزود: در این سفر قرار است تفاهم نامه احداث یکهزار و ۱۰۰ واحدمسکونی برای جامعه ایثارگران استان منعقد شود که با انعقاد این تفاهم نامه صد درصد مشکل مسکن ایثارگران استان ایلام حل خواهد شد.
قرار است با حضور معاون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار