تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه خبر لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند را تکذیب کرد و گفت: بر اساس برجام و قطعنامه ۲۲۳۱، آمریکا موظف است کلیه تحریم هایی که با خروج خود از برجام مجددا اعمال کرده است را لغو و بلااثر کند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس درخصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه بعید نیست شکست سیاست های تحریمی آمریکا موضوع مجادله اروپا و آمریکا باشد، اظهار داشت: آنچه به جمهوری اسلامی ایران مربوط می شود، آن است که تحریم های یکجانبه آمریکا غیرقانونی و ظالمانه هستند.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ادامه داد: بر اساس برجام و قطعنامه ۲۲۳۱، آمریکا موظف است کلیه تحریم هایی که با خروج خود از برجام مجددا اعمال کرده است را لغو و بلااثر کند.
به گزارش ایرنا، امروز یکی از خبرگزاری ها از احتمال لغو موقت «تحریم های غیرهدفمند» علیه ⁧ایران⁩ با پیشنهاد ⁧آلمان و ⁧انگلیس ⁩خبر داده و مدعی شده بود واشنگتن در حالی بررسی این پیشنهاد است و تا ۱۰ روز دیگر به آن پاسخ می دهد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار