سبزوار- ایرنا- موسیقی صحنه ای "آسمان بار امانت نتوانست کشید" توسط گروه موسیقی "داروگ" به یاد شهدای سانحه هواپیمایی اوکراینی پنجشنبه شب در تالار کاشفی سبزوار برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار به خبرنگار ایرنا گفت: این موسیقی صحنه ای به یاد شهدای سانحه هوایی و همدردی با خانواده های آنان برگزار شد.
رضا شجاع مقدم با بیان اینکه برگزاری این موسیقی صحنه ای ادای دین هنرمندان عرصه موسیقی به شهدای سانحه هوایی است افزود: در این مراسم گروه سنتور نوازان به سرپرستی میلاد سیدنیا قطعاتی را در رثای شهدای این سانحه اجرا کردند.
وی ادامه داد: این موسیقی صحنه ای مدت سه شب بطور رایگان در سبزوار اجرا می شود و در کنار این برنامه با حضور پایگاه هلال احمر کمک های خیران برای مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان جمع آوری می شود.
گروه موسیقی داروگ سبزوار، از معروف ترین گروه های تولید و عرضه موسیقی کلاسیک در غرب خراسان رضوی است که سال ۱۳۷۸ با هدف شناساندن هنر اصیل و سنتی ایران در چهار بخش کوبه ای، سنتی، سه تار نوازی و موسیقی کودک تشکیل شد.
این گروه تاکنون چندین اجرا در قالب یادواره و نکوداشت بزرگانی همچون ابوالقاسم فردوسی ، ابوالفضل بیهقی، حافظ، مولوی، حکیم سبزواری و استاد پرویز مشکاتیان داشته است.
هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه که صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه تهران را به مقصد کی یف پایتخت اوکراین ترک می کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار