باکو – ایرنا – سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو روز جمعه با صدور بیانیه ای با بیان اینکه در چهل و یکمین سالگرد اعلام روز جهانی قدس مساله فلسطین وارد مرحله حساس خود شده است ، تاکید کرد که شهادت سپهبد سلیمانی سرآغاز پیروزی های بیشتر خواهد شد و به آزادی قدس شریفی سرعت خواهد می بخشد.

دراین بیانیه آمده است ؛ هدف از اعلام روز جهانی قدس از سوی امام خمینی ( ره ) بنیانگذار انقلاب اسلامی احقاق حقوق حقه مردم ستمدیده فلسطینو نمایاندن جنایات رژیم صهیونیستی علیه آنها به جامعه جهانی بود .
سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره به این که در حال حاضر مساله فلسطین وارد مرحله حساسی شده است ، افزود: رژیم صهیونیستی با بهانه معامله قرن و انتقال سفارت آمریکا به قدس ، در زمینه الحاق کناره باختری رود اردن به سرزمینهای اشغالی و ادامه اقدامات خرابکارانه و غیر بشری علیه مردم فلسطین تلاش میکند .
در این بیانیه آمده است : جمهوری اسلامی ایران در روز جهانی قدس بار دیگر حمایت از مبارزه آزادی مردم فلسطین را اعلام و طرحهای شومی همچون معامله قرن را مردود می داند و بر اهمیت آزادی کامل فلسطین بعنوان مساله عمده جهان اسلامی و ضرورت مبارزه علیه اشغال و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی تاکید دارد .
در ادامه این بیانیه اضافه شد : ترور سردار قاسم سلیمانی به دست نیرروهای تروریستی آمریکا سرآغاز پیروزی های بیشتر خواهد بود و خون شهید سلیمانی که از سوی رهبر حماس " شهید قدس " نامیده شده است ، به آزادی سرزمینهای اشغالی و قدس شریف سرعت خواهد بخشید .
سفارت جمهوری اسلامی ایران افزود: همبستگی اسلامی برای حل مساله فلسطین ، قره باغ و دیگر مناقشات جهان اسلامی در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد .

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری