هماهنگ کننده پیوند عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از 26 آبان تا اولین روز آذر 4 خانواده بیمار مرگ مغزی با رضایت نسبت به اهدای اعضای بدن عزیزان خود 9 بیمار نیازمند را نجات دادند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مجید گیلانی در توضیح خبر فوق اظهار داشت: اولین اهدای عضو در 26 آبان ماه رقم خود که خانواده مرحوم محمدجواد حیدری از شهرستان ارزوئیه، دو کلیه و کبد جوان 21 ساله خود را به بیماران نیازمند دریافت عضو اهدا کردند.
هماهنگ کننده پیوند عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: 27 آبان ماه خانواده مرحوم حسین سنگی زاده رضایت به اهدای اعضای عزیز خود دادند که دو کلیه این فرد که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
وی ادامه داد: سومین اهدای عضو در 30 آبان ماه انجام شد و با رضایت خانواده مرحوم شهاب کبد وی برای پیوند به شیراز ارسال شد.
گیلانی عنوان داشت: چهارمین اهدای عضو با رضایت خانواده نوجوان 13 ساله از زرند و در اولین روز آذرماه انجام شد، مرحوم محمدجواد حسن خانی بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود که پس از رضایت خانواده آن مرحوم دو کلیه وی در بیمارستان افضلی پور به بیماران نیازمند پیوند زده شد و کبد وی برای پیوند به شیراز ارسال شد.
وی از خانواده هایی که اعضای عزیزان خود را اهدا کردند قدردانی کرد و این نوع بخشش را یک کار بزرگ و خداپسندانه دانست.
بیشتر بخوانید: اهدای اعضاء جوان کوهبنانی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید سه زن نیازمند دریافت عضو نجات یافتند

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار