آخرین وضعیت ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های نظامی ادغام‌شده

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۵
تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک سپه گفت: سیستم حقوق و دستمزد کارکنان بانک سپه و مجموعه های ادغامی (پنج بانک نظامی) از ابتدای ۱۴۰۰ یکسان خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، طرح ادغام پنج بانک و موسسه مالی نظامی در بانک سپه با هدف ساماندهی شبکه بانکی کشور از اواخر سال ۹۷ آغاز شد.  ۱۰ خرداد سال جاری بود که خبر ادغام بانک حکمت به عنوان نخستین بانک نظامی در بانک سپه منتشر شد و از همان زمان اعلام شد که در گام بعدی قرار است چهار بانک و موسسه اعتباری انصار، قوامین، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر نیز فرایند ادغام را طی کنند.
 علاوه بر ادغام شعب، مقرر شد شرکت های زیرمجموعه بانک های وابسته به نیروهای مسلح نیز تعیین تکلیف شوند.
بانک های وابسته به نیروهای مسلح دارای ۲۸۵ شرکت هستند که بانک سپه باید با اجرای راهکارهای انحلال، ادغام، واگذاری و ادامه فعالیت، این شرکت ها را تعیین تکلیف کند.
در تازه ترین گام از روند ادغام بانک های نظامی، موضوع سازماندهی وضعیت کارکنان این بانک در مرکز توجه قرار گرفته است. به گزارش بانک سپه، مدیرعامل این بانک با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه در تشریح اقدامات این بانک در حوزه نیروی انسانی، گفت: اولین و مهمترین اقدام بانک سپه در خصوص نیروی انسانی بانک های ادغامی، موضوع ساماندهی و صدور احکام آنان از جمله بحث حقوق دستمزد و مزایای دریافتی بود.  
«محمد کاظم چقازردی» افزود: به دلیل آنکه پنج بانک مذکور قبل از ادغام در بانک سپه دارای نظام پرداخت حقوق و دستمزد متفاوتی بوده اند، یکسان سازی آنها و تطبیق با ضوابط و مقررات ناظر بر بانک دولتی سپه زمان بر و پیچیده خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه به دلیل ماهیت خصوصی این بانک ها  هر یک از آنها دارای نظام های خاصی بوده اند و ساماندهی و یکسان سازی نظام های پرداخت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار