«سردار رحیم نوعی اقدم» طی سال های اخیر، فرماندهی یکی از قرارگاه های اصلی سپاه در سوریه یعنی قرارگاه حضرت زینب(س) را به عهده دارد، او در گفتگویی با تسنیم خاطراتی را از حضورش درکنار حاج قاسم روایت کرده است.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛
به یاد دارید مثلا یکی از دوستان یا همرزمانتان شهید شده باشد و بخواهید این خبر را به سردار سلیمانی برسانید؟ گفتن اینگونه اخبار به ایشان چطور بود؟
من در جلساتی که اخبار سخت را به حاج قاسم گفته باشند حضور داشتم ولی خودم هیچوقت نگفتم.
* رفتار ایشان چگونه بود؟
در این شرایط به شدت تحت تاثیر قرار می گرفتند؛ مخصوصاً زمانی که نیروهای مهم از ایران، لبنان و سایر نقاط به شهادت می رسیدند، برایشان بسیار سخت بود و برافروخته می شدند و قیافه خاصی به خود می گرفتند. حالت غضبناکی داشتند و تذکر جدی و تند می دادند. همه تسلیم حاج قاسم بودند و از او حساب می بردند. اعتقادم این است که این حساب بردن از شخص حاج قاسم نبود، بلکه از عظمتی بود که خدا به او داده بود.
* احتمالاً یکی از این خبرهای سخت، شهادت سردار الله دادی به همراه جهاد مغنیه به دست صهیونیستها در سوریه بود. این خبر چه تاثیری روی حاج قاسم گذاشت با توجه به اینکه هر دوی این شهدا، به شدت مورد علاقه ایشان بودند.
سردار الله دادی جزو نیروهای سردار سلیمانی در زمان ۸ سال دفاع مقدس بود و مدت های زیادی در لبنان نیز کنار ایشان حضور داشت. وقتی مسئولیت عملیات سوریه را به عهده گرفت، همزمان مسئولیت عملیات لبنان را هم برعهده داشت و یک شخص بسیار کاردان و ارزشمندی بود.
شهید جهاد مغنیه پسر شهید عماد مغنیه هم درماشینی بود که شهید الله دادی در آن حضور داشت. آنها برای انجام یک ماموریت شناسایی از لبنان به سمت مرز سرزمین ای اشغالی در جولان می رفتند. اینکه دشمن به چه شکلی از این موضوع اطلاع یافته بود که چه افرادی داخل ماشین هستند، نمی دانم. این یکی از لحظات تلخ برای حاج ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار