اکنون نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مشارکت هزار و ۷۳۲ ناشر داخلی و ۱۸۰ ناشر خارجی با عرضه بیش از ۱۲۰ هزار عنوان کتاب از سوی ناشران حاضر در نمایشگاه، از امروز چهارشنبه کار خود را آغاز کرده است.

خبرگزاری میزان نوشت: نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران سه شنبه ۳۰ دی ۹۹ با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از فعالان عرصه فرهنگ و با هدف جبران بخشی از خسارت ها و ضرر و زیان های ناشی از عدم برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و همچنین در راستای تامین سبد فرهنگی خانواده های ایرانی کلید خورد.
شیوع ویروس کرونا و لغو نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران
پیش از این در اردیبهشت ماه هر سال نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران برگزار می شد و ناشران هر ساله تمام توان خود را برای ارائه کتاب دراین همایش بزرگ ادبی فراهم می کردند، به نوعی در اردیبهشت ماه بهار طبیعت و بهار ناشران با یکدیگر توام می شد و خیل مشتاقان کتاب نیز برای استفاده از آخرین کتاب های منتشر شده در نمایشگاه کتاب تهران شرکت می کردند، اما امسال به علت شیوع بیماری کرونا نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران برگزار نشد و ضرر و زیان فراوانی را برای ناشران به همراه داشت.
پس از اطمینان از برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور داد سازوکار برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی در دستور کار قرار گیرد و در این راستا و طی یک ابلاغیه از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران مجری برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب شد.
نشر و نویسندگی تحت تأثیر کرونا 
به گفته کارشناسان نظر سنجی های انجام شده نیز حاکی از این امر است که یکی از بخش هایی که تحت تأثیر شرایط کرونا آسیب دیده، نشر و نویسندگی است، جامعه نشر علی رغم شرایط دشوار، تکاپو و فعالیت خود به برگزاری این نمایشگاه رضایت دارند از سوی دیگر آمار ها نشان می دهد ناشران در ...

سرخط اخبار