کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۱۶ آذرماه شدت بارش ها در بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه در این مناطق را در پی خواهد داشت؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.
فریبا گودرزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز بارش ها در نیمه غربی است و شدت بارش ها در بخش هایی از نیمه جنوبی غرب از جمله بوشهر، خوزستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و جزایر خلیج فارس به شکل باران و گاهی رعد و برق خواهد بود اما در چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بارش ها به شکل برف رخ می دهد که شدت خواهد داشت.
وی اظهار داشت: فردا در بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت، در واقع این سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور تقویت می شود و فردا شدت بارش ها برای شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان مرکزی و قزوین خواهد بود. از بعدازظهر فردا به تدریج از نیمه غربی از میزان بارش ها به تدریج کاسته می شود و بارش ها به سمت نیمه شرقی کشیده می شود.
گودرزی ادامه داد: اواخر وقت شنبه هم این سامانه از شمال شرق خارج می شود اما سامانه بعدی از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می شود و در بخش هایی از مناطق جنوبی و قسمت هایی از شرق بارندگی خواهیم داشت.
تهران بارانی می شود
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز ابری و بعدازظهر بارش باران و وزش باد خواهد داشت، فردا نیز هوای پایتخت بارانی است. کمینه دمای امروز تهران ۸ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۲ درجه بالای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار